Junioři B poprvé bez bodu

Další turnaj juniorské rezervy hostilo rodiště hokejového mága Jardy Jágra a sídlo legendární Poldovky. Nafukovací hala, skrývající se mezi panelovými domy Rozdělovského sídliště, nám dnes nabídla utkání se západočeským Sokolovem a domácím Kladnem.

20151108 - Juniori BOba týmy se nachází ve vyšších patrech tabulky a proto se čekala kvalitnější utkání než v turnajích předchozích. Zápas s prvním jmenovaným začal dvěma střídáními, kdy jsme obdrželi dva rychlé góly a chasníci ze Sokolova i nadále pokračovali ve své účinné hře. Za stavu 1:3 si naši borci zatím marně vzpomínali na to, co bylo v předzápasové powerpointové prezentaci trenéra.  Po rychlém opakování jsme vyběhli do druhé třetiny s přidáním na důrazu a poctivé obraně. Naše zajištěná obrana zastavila syrovou hru Sokolova na jejich půlce a do druhé přestávky se šlo za vyrovnaného stavu, neboť v závěru třetiny spadly do sokolovské svatyně dvě zbloudilé vlaštovky. Ve třetí třetině měly naše mladé pušky stále navrch, ale vzpomínky na předchozí zápasovou potenci jim nedovolily vsítit vedoucí gól. To se bohužel podařilo našemu soupeři, který odskočil do dvoubrankového vedení a v závěru ještě korigoval na konečných 3:6 z našeho pohledu.

Druhý zápas nám nabídl kladenskou sbornou, která působila velmi profesionálním dojmem, a když na utkání dorazilo celé město, tak bylo jasné, že jsme na nedělním šlágru tohoto turnaje. Utkání začalo ve vysokém tempu a nezaujatý divák by si mohl myslet, že dorazil na G2 ligu (1. Juniorská liga, pozn. redakce). V soubojích létaly jiskry, akce střídala akci a skandování diváků hnalo všechny aktéry k vyšším obrátkám. První zásah se kupodivu třepotal v kladenské brance, po chladnokrevném brejkovém zakončení z hole Berana. Euforie trvala jen chvíli, neboť kladenští hoši potvrdili své kvality a do přestávky utkání otočili na prozatímních 1:3. V druhé třetině začala pro naše chlapce florbalová pohroma a naši soupeři konečně ukázali, proč si nechávají říkat Kanonýři Kladno. Druhá část tak skončila s hrozivým skórem 0:5, kde nám domácí ukázali asi tisíc způsobů, jak „poslat soupeře na párek“. Bohužel, tento rozjetý vlak se nepodařilo zastavit ani ve třetí třetině, a když si nakonec vzali i kluci s píšťalkou dovolenou, tak se z toho stala exhibice bez jakéhokoliv řádu.

První turnaj, kde jsme vyšli bodově naprázdno. V prvním utkání nám utekl začátek a to nás stálo celý zápas. V druhém utkání nám uštědřil lekci velmi kvalitní soupeř, který nám mohl nasypat ještě více buchet do uzlíčku na zpáteční cestu, nebýt v brance skvěle chytající gólman Máčala.

Zajímavosti:
Střelci Tomáš Pauček a Ondřej Trnka své branky proti Sokolovu o pár minut později potvrdili dvouminutovým trestem (za blokování hole – následný nájezd nebyl proměněn – a za hru hlavou). Třetí ze střelců, Petr Vobecký, dal gól příliš pozdě a své dvě minuty slávy si neodseděl.

Ve velmi vypjatém zápase s Kladnem sice padlo po třech trestech na každé straně, početní výhody byly pro Pantery ale spíše na škodu – žádnou nevyužili, naopak v nich několikrát inkasovali. Náplastí může být, že snížení na 2:10 z hole Tomáše Paučka přišlo při přesilovce Kanonýrů.

Petr Vobecký nesplnil své předzápasové sliby, když měl nahrát na šest gólů, a bude se muset zpovídat svým trenérům.

Marek Máčala si v zápalu boje s křikem smlsnul také na jednom z protihráčů a zejména na rozhodčím, který si tuto diskuzi bude pamatovat pravděpodobně ještě hodně dlouho.

FbC Panthers B – TJ Baník Sokolov 3:6 (1:3, 2:0, 0:3)