Zakletá sobota

20151107 Mb MukařovMuže B čekaly ve čtvrtém kole pořadatelské povinnosti. Sestava měla zůstat z minulého turnaje, kdy jsme sice s hrou nebyli zcela spokojeni, ale bralo se šest bodů, téměř stejná. To, co se ale stalo hned na úvod turnaje však jako by předznamenávalo vývoj dalších událostí.

Z původní sestavy čítající tucet hráčů a brankáře bylo na srazu (nebo spíše lehce po něm) o dva méně. Čtenáře jistě napadne, že třeba nějací študáci nezvládli návrat z doučování, které se protáhlo do páteční noci nebo že někoho z našich drobných chlapců postihla tasemnice, ovšem opak byl pravdou a na to, co se stalo se jen těžko dá nalézt bulvární titulek.

Dva hráči totiž neměli tucha o tom, co se děje, protože se právě šetřili svoje síly v domnění, že se hraje v neděli. To, že to byli zrovna naši dva nejstarší hráči, je okolnost, která se dá považovat za přitěžující i polehčující zároveň. Na doporučení klubového lékaře se tak z důvodu pokročilého stádia Alzheimerovy choroby přesouvají do veteránského družstva ke kamarádům trpícím dalšími civilizačními chorobami.

Na rychlo překopaná sestava s náhradníky a původně nehrajícím kapitánem Radkem Prokešem s dýchacími problémy se pak postavila soupeři z Mukařova. I přes upozornění a dodržování několika taktických věcí se nám ale párkrát, zejména po individuálních chybách, k šanci dostali a po první třetině to bylo 0:2, protože naše šance zůstaly nevyužily a bylo jich poskrovnu.

Do druhé třetiny jsme vstoupili mnohem lépe, vypracovávali jsme si daleko více šancí a se soupeřem drželi krok, ale náš střelecký prach byl, podobně jako vzduch v hale, dost navlhlý a když už se něco povedlo, tak brankář soupeře vždy obratně zasáhl a byl tam, kde měl být. Navíc na konci třetiny to bylo už 0:3 a hned v úvodu třetí části 0:4 a za chvíli 0:5 a náš zmar vrcholil – jeden gól při špatném střídání a jeden přes golmana na bližší tyči. Bojovali jsme ale dále, ale do brány ne a ne něco spadnout, naopak Mukařov dokončil set bez ztráty gemu.

Konečný stav hrozivých 0:6 může někomu připadat nezasloužený, ale jak se to vezme. Hra byla možná opticky vyrovnaná, místy velmi slušná, ale soupeř moc chyb nedělal a pokud ano, tak na naší polovině, z čehož jsme nebyli schopni těžit – rychlé brejky jako bychom si v pátek odistalovali. Naopak naše chyby pramenily ze špatného či slabého pohybu hráčů bez balonu. No a když nedáš gól, tak nemůžeš vyhrát, to se ví.

Prokletí celého dne pak pokračovalo tím, že vlivem zmíněné vlhkosti vzduchu z nočního deště a zároveň teplého vzduchu z ranního sluníčka a studené země z předcházejících dní hala začala neúnosně klouzat a pořádaný turnaj musel být v půlce přerušen. Druhý zápas s Čelákovicemi se bude tedy hrát v jiném, zatím neznámém termínu.