Dorost B udělal 6 bodovou radost trenéru Ptáčníkovi

První listopadový den čekal dorosteneckou rezervu turnaj v legendární Unihoc aréně v Dejvicích. Tento florbalový stánek hostí utkání již od dob, kdy ještě samotní trenéři váleli za dětská družstva. Přesto to pro některé mladé pušky byly první zápasy v této hale.IMG_20151101_160812

Prvním soupeřem nám byla Dobříš, která patří k outsiderům naší soutěže. Tyto papírové předpoklady se v zápase naplnily do puntíku. Naši borci i přes rozpačitý a místy zbrklý výkon, sázeli branky jak na běžícím páse a brankový účet se tak nakonec zastavil na populární „desítce“.

Pro odpolední utkání nám přisoudil los celek Texasu, jehož hráčská základna se za poslední období rozšířila o několik družstev, která se odloučila od našeho spřízněného klubu Elite Praha. Proto nebylo podivnou událostí, že někteří  hráči soupeře vyběhli na plochu právě v dresech Elite, což některé svěřence natolik zmátlo, že se obávali, jestli to nebude střílení do vlastních řad.

Po rychlém ujištění, jsme rozpoutali naši, v tomto utkání, velmi pohlednou hru, která v první třetině přinesla mnoho neproměněných šancí z našich holí a soupeře, který jen koukal, co se to děje.

V druhé třetině se hra ještě o stupeň zlepšila ve všech herních činnostech a začali jsme sázet branky. Za stavu 4:0 nás čekala poslední třetina, kde jsme přidali další tři branky a nebýt zbytečné ztráty koncentrace na konci utkání, tak jsme mohli slavit druhou nulu za tento turnaj.

Po prvním zápase, kdy jsme se pouze rozehřívali proti mladému a méně kvalitnímu soupeři, jsme v druhém utkání předvedli výborný týmový výkon, který byl korunován velkou porcí branek. Odměnou je tak první turnaj za plný počet bodů!

TJ Sokol Dobříš – FbC Panthers B 0:10

FbC Panthers B – FBC Texas 7:2