Muži A si i přes nesnáze poradili s Benešovem

20151031 Ma BenešovV sobotu večer naše borce čekal zápas na horké půdě kvalitního nováčka z Benešova a z rozcvičky padl na trenéry strach o osud zápasu. Domácí mladíci, ostřílení nejvyšší juniorskou ligou, do nás vlétli a stačili jsme se jenom otáčet a koukat, jak jde soupeř pohodlně do vedení. Jeho nápor se ale se štěstím podařilo zbrzdit a navíc brzy vyrovnat a setřást ze sebe ten špatný začátek a Bůh stál při nás a do první sirény jsme z ne úplně plnohodnotných šancí vytěžili vedení 1:3!

Důrazná a věcná přestávková promluva pak na hřišti zafungovala ještě lépe, než kdokoliv čekal, protože v úvodních pěti minutách jsme soupeři nasypali další tři branky, z toho jednu v přesilové hře a vyhnali domácího brankáře z klece. Soupeř byl bezradný a jakoby přestal hrát a tu se projevila zkušenost našich kluků, kteří byli před nějakým časem také mladí a nezkušení a využili toho ke vstřelení dalších gólů, jednoho z přesilové hry. Stav 1:8 v polovině zápasu věstil jenom dva scénáře – buďto (pro znalce FIFA) „humiliation“ a nebo ztráta koncentrace a zdramatizování rozhodnutého zápasu. Jelikož tyto řádky čtou pouze znalci dané problematiky, tak zajisté chápete.

Nechali jsme tedy kluky z Benešova nastartovat brankou na 2:8, která jim do žil vlila více života, než bych kdo (z našich borců) čekal a nabídnutou šanci uchopili za pačesy a ještě do druhé sirény snížili na 4:8.

Třetí třetina pak znamenala z naší strany opět zlepšení a zefektivnění hry, což znamenalo, že jsme jí kontrolovaně dovedli do konce. Ovšem horké chvilky tam samozřejmě byly a to ne úplně krátké. Poučení se z tohoto zápasu dalo načerpat dost.

Zápas se vyznačoval vysokým fyzickým úsilím obou týmů, na straně Benešova o stupeň vyšším na té naší zase o něco vyspělejším. Zároveň to bylo z obou stran na hranici tvrdosti, opět na straně soupeře někdy i za hranou. Opět se ale ukázalo, že náš tým umí být silný, když se koncentruje a spolupracuje a když naplní pokyny, které mu jsou různými metodami sdělovány.

Bez ohledu na výsledek to pro nás byl zatím letos nejtěžší ligový zápas, stále držíme první místo tabulky, dokonce se zvýšeným náskokem, ale to nehraje takovou roli. V neděli nás čeká 7. kolo s druhým nováčkem, týmem FbK Olymp Praha.

6. kolo Divize B, SK Florbal Benešov FbC Panthers 6:10 (1:3, 3:5, 2:2), online