Muži A po třetině soutěže suverénní

20151101 Ma OlympV sedmém kole Divize nás čekal druhý nováček FbK Olymp Praha, který v sobotu doma podlehl Kutné Hoře v prodloužení. Částečně se opakoval scénář předchozího dne, kdy soupeř hrál koncentrovaně a s nasazením, vědom si naší kvality, naopak na našich borcích byl vidět až nezdravý klid a pocit jistoty.

První třetina skončila 0:0, hra nebyla příliš zajímavá a zápas byl prostě vyrovnaný a nic nebylo poznat, že hrají týmy z opačného konce tabulky. Naopak střelecky aktivnější i nebezpečnější byli kluci z Olympu, ale neměli patřičné štestíčko naopak náš Mazák v bráně byl pozorný a všechny střely bezpečně zneškodnil.

Druhá třetina měla toto změnit a náš výkon se opravdu zvedl, ale příliš pomalu a nepřesvědčivě a nastartovala nás až obdržená branka. Na tu jsme reagovali hned vzápětí a začali jsme zvyšovat tempo zápasu – konečně. Stejná situace, tedy Olymp vede a my za chvíli srovnáváme, se za chvíli opakovala, když strašidelnou pumelicí z poloviny hřiště málem zničil branku Ptáčník. To už trenéři začali měnit sestavu a rázem jsme šli do  vedení zásluhou Tampiera, který pohotově vystřelil z velkého úhlu a dvougólové vedení do šatny zajistil Daněk.

Ve zlepšeném výkonu z druhé třetin jsme naštěstí pokračovali a po chvíli navýšili vedení, kdy se po standardní situaci trefil na bližší tyč Veverka a Olympu se podařilo snížit až pět minut před koncem, kdy nás chvíli předtím ještě zachránilo břevno. Následnou power-play soupeře ztrestal do prázdné Tampier s pomocí Janouška a zápas tak skončil poměrem 3:6 pro nás, kdy nutno podotknout, že soupeř nehrál vůbec špatně a zejména ve střelbě z větší vzdálenosti nás předčil. Zároveň ale když jsme hráli my svou hru, naplno a soustředěně, tak pouze přihlížel. Škoda, že dobře hrajeme jen část zápasu.

Na závěr pro zajímavost je třeba zmínit, že oba brankáři soupeře, jak Ondřej Kudrnáč, tak Martin Maňák působili v minulosti v našem klubu, druhý jmenovaný pak výrazně déle a ten také dostal důvěru v tomto zápase. Ještě další jméno bylo našim hráčům známé a to David Jurášek, který u nás rovněž před pár roky působil a byl oceněn jako nejlepší hráč domácích. V naší sestavě toto ocenění získala naopak nová tvář na soupisce a to liberecký David Tampier.

7. kolo Divize, FbK Olymp Praha – FbC Panthers 3:6 (0:0, 2:4, 1:2), online