Podzimní Panthers Cup 2015

Státní svátek trávil každý po svém. Někteří si užívali dna volna uprostřed týdne, jiní si na pražském Vítkově připomněli 97. výročí vzniku Československa, pro více než 40 dětí ročníku 2004 a mladší ale byl hlavním programem 28. říjnového dne první Panthers Cup v sezoně, který nesl přívlastek Podzimní.

Podzimni Panthers Cup 2015Jak už bývá zvykem, na úvod byli natěšení malí Panteři rozděleni do 4 týmů, kde si je pod svá křídla vzala dvojice jak zkušených, tak teprve začínajících trenérů, a pod heslem „Není důležité vyhrát, ale poučit se“ vedla své nové svěřence vstříc celkem 5-ti utkáním, která každé družstvo čekala. V krásném podzimním dopoledni se nejprve všechny výběry utkaly v základní skupině mezi sebou a poté následovala semifinále a první část turnaje vrcholila zápasem o třetí místo a samozřejmě zápasem finálovým. Mezi zápasy pak proběhly tradiční dovednostní soutěže ve složení sprint, sprint s míčkem, slalom s míčkem a přihrávka přes celé hřiště. Budiž jistým zadostiučiněním, že do turnaje byly přihlášeny pouze dvě dívky, obě ale ovládly po jedné ze soutěží.

Celkovým vítězem se nakonec stal tým Mimoňů, vedených stratégy Jenšíkem a Janouškem, který ve finále porazil výběr Příšerek pod velením Koláře a Paučka. O třetí místo si to rozdala mezi sebou mužstva Robotů s trenéry Míkou a Škvorem a Ufonů, které vstříc úspěchu vedli pánové Rupa a Marhefka – z vítězství po nájezdech se nakec radovali prvně jmenovaní. Vrcholem turnaje se staly zápasy nejprve mezi trenéry, poté mezi trenéry a rodiči, své kouče vyzvaly i samotné děti a na úplný závěr ještě mezi sebou svedli tuhý boj rodiče a děti. Zvláštní pozornost si zaslouží zejména utkání mezi trenéry, jmenovitě pak brankář týmu „barevných“ Lukáš Jenšík, který i přes absenci některých důležitých chráničů, bez kterých by se v obavě o své potomky do klece nepostavil ani podprůměrný brankář, statečně čelil střelám kanonýrů „černých“ a právem si odnesl ocenění Otloukánek zápasu.

Všichni malí Panteři byli bez ohledu na celkové umístění na závěr odměněni pamětním diplomem, medailí a zlatým míčkem a nezapomněli poděkovat svým rodičům bouřlivým křikem, kterým vyplašili holuby a Jirku Ptáčníka ze střechy Radlické nafukovačky. Všem dětem i rodičům moc děkujeme za krásný a zábavný půlden a těšíme se na Vás na Dnech florbalu, které se na Radlicích uskuteční poslední listopadový víkend!