První zaváhání Žen B, doma braly pouze bod

Nedělní zápasy s týmy s TJ sokol Nové Strašecí a TJ sokol Král. Vinohrady B měly naše svěřenkyně prověřit do větší florbalové hloubky než zápasy minulé.

20151025 - Zeny BZačátek prvního zápasu byl z naší strany ve znamení nedůrazu což občas způsobovalo zbytečný chaos v obraně. Naštěstí toho soupeř využil jen minimálně a vypracoval si pouze, i díky výborně chytající Marušce, jednobrankový náskok. V průběhu zápasu holky pak začaly přidávat na důrazu, plnit pokyny trenéra a aktivita tak přešla na naše hokejky. Avšak snahy o vyrovnávací gól končily na gólmance či na zbytečných nepřesnostech. Nakonec nám pomohl soupeř sám, kdy střelu Šárky N. nešťastně tečovala bránící hráčka za záda své golmanky. Na konci zápasu soupeř ještě ožil vidinou využít výhodu přesilové hry, ale naše hráčky perfektně zvládly taktické pokyny a uhájily alespoň vydřenou remízu. Poprvé jsme tak ztratili zisk plného počtu bodů, ale získaný bod byl ve znamení potu, vnitřní síly a odhodlání.
Druhý zápas byl bohužel o něčem jiném. Holkám nevycházelo snad nic a vypracované šance opět končily na naší nepřesné střelbě nebo na pokažené finální nahrávce. Zkušenější a techničtější soupeř, než soupeř minulého zápasu, získával pomalu převahu, kterou dokázal přetavit v klidné vedení 0:3. Až dvě minuty před koncem se nám podařilo alespoň vykřesat malou jiskřičku v podobě gólu, ale tato jiskřička nebyla rozfoukána do obrovského požáru, který by soupeře smetl ze hřiště. V tento zápas tedy naše svěřenkyně okusily první prohru v této sezóně.
Nutně říci, že na konci zápasu toho měly holky dost a rozhodně jim nechyběla vůle po vítězství, jen škoda, že jsme se nesešli v sepsané sestavě.

FbC Panthers B – Sokol Nové Strašecí 1:1
SKV B – FbC Panthers B 3:1