Junioři B znovu za 3 body, poprvé ale s kladným skóre

Junioři B znovu z víkendového dvojzápasu vytěžili poloviční možný zisk, když v Králově Dvoře nejprve po špatném závěru podlehli Neratovicím a v malém derby přehráli pražský Olymp.

20151025 - Juniori B (2)Jak se již u juniorské rezervy stává pomalu tradicí, opět nás čekalo cestování mimo Prahu. Tentokrát byl naší turnajovou destinací Králův Dvůr, kde nás čekaly Neratovice a pražský Olymp. Utkání s Neratovicemi začalo ve slušném tempu a soupeř nás napadal pomalu až na parkovišti před halou. S tímto herním stylem si naši borci věděli rady a nenechali se nikterak rozhodit. Výsledkem toho byl náš vedoucí gól, po ukázkově zakončeném brejku. Soupeř si s naší hrou naopak rady nevěděl a do poloviny utkání pouze odevzdával balóny a my pro změnu pálili jednu šanci za druhou. V polovině zápasu jsme nabídli soupeři svými chybami otočení zápasu a ještě k tomu jsme začali hrát velmi zbrkle a nedisciplinovaně. To vyústilo v sérii oslabení, dokonce jedno pětiminutové, které nás stálo síly, a soupeř naopak síly šetřil. V nabídnutých přesilovkách Neratovice nakonec vsítily pouze jeden gól a tak konečné skóre bylo 3:1 z pohledu soupeře.

Do druhého utkání naši borci vstoupili velmi aktivně a již v prvním střídání se ujali vedení, zásluhou krásné střely Perlína. První třetina byla zcela v naší režii, což ještě do přestávky potvrdily branky z hole Trnky a Paučka, a tak se zdálo, že i k nám dorazil předčasně Ježíšek, který bude soupeři nadělovat. Opak se bohužel stal pravdou a i přes velké množství stoprocentních šancí, se náš brankostroj zadrhl. Třetí třetina přeci jen přinesla další gól, o který se postaral Trnka, ale to bylo z naší strany vše. Navíc jsme znovu začali provádět zbytečné fauly, pramenící z našich chyb a tak soupeř z jedné z přesilových her korigoval na konečných 4:1 v náš prospěch. V tomto turnaji naši chlapci bojovali spíše sami se sebou, s disciplínou a proměňováním vyložených šancí. Nutno pochválit všechny za pěkný výkon v druhém zápase, kde především zářil gólman Máčala.

Zajímavosti:
Pro Matěje Ptáčka to byl vůbec první zápas za juniory a nutno říct, že velmi povedený.
Dvojice Tesař-Beran dokázala za oba zápasy společně nasbírat úctyhodných 15 trestných minut.
Dan Ježil dostál své pověsti skvělého střelce a vsítil svůj druhý vlastní gól v sezoně.

Kristián Perlín díky svému bodovému příspěvku vyhrál sázku nad kapitánem juniorského áčka, Dominikem Hudcem, a obdrží od něj balíček brambůrek.

Florbal Neratovice – FbC Panthers B 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) B: Hruška
FbC Panthers B – FbK Olymp Praha 4:1 (3:0, 0:0, 1:1) B: 2x Trnka, Pauček, Perlín