Muži B si poradili s papírově slabšími soupeři

20151025 Mb Bubeneč a Kutná Hora BNedělní ráno na Děkance, všichni vyspaní a naši veteráni se těšili na souboj s veterány, zejména pak s Márou Broschem, který ale nedorazil. Mladým klukům to bylo jedno a už v čase 00:12 jsme díky tomu šli do vedení. Staří kluci se nenechali zahambit a v čase 00:46 vedeme 2:0, ovšem soupeř v čase 01:04 snižuje… no prostě florbalová paráda, brankové hody. Soupeř zvládl ještě vyrovnat a my opět zvýšit a třetina skončila 3:2 a byla to ta na branky nejbohatší. Bubeneč zlepšil a vyztužil obranu a náš bídný pohyb jim tedy nedělal větší problémy, naopak soupeřovy brejky, které prováděl se zručností ostřílených mazáků nám párkrát provětraly kalhoty. Za zmínku stojí náš celý zápas bez vyloučení, i když vše mohlo být jinak – když se snášel vysoký balon a Vojta Šafránek si jej sklepl vysokou hokejkou, kterou rozhodčí považoval za ruku. Bubenečský kapitán ale potvrdil Šáfiho výpověď a trest byl odvolán a my jim udělujeme cenu fair-play dne.

Zápas jsme tedy nakonec vyhráli 5:3, měli jsme ho pod kontrolou, ale neměli z něj úplně takový pocit, jaký jsme si představovali, že budeme mít.

Druhý soupeř sliboval o něco otevřenější florbal a atraktivnější podívanou, což se také potvrdilo. Do vedení šel ale soupeř po střele obávaného Bochníčka, do konce třetiny jsme ale otočili na 2:1. V úvodu druhé části pak došlo k zajímavé situaci, Míša Boreš blokoval tělem soupeřovu střelu do prázdné branky, což by bylo normálně v pořádku, kdyby chvíli předtím neztratil v souboji svou hokejku. Následovalo tedy trestné střílení, se kterým si Mazák v bráně poradil a následné oslabení jsme zvládli výborně. I tak ale ještě soupeř vyrovnal, ale to bylo vše, poté už dával branky jenom náš tým a třetí třetinu jsme vyhráli poměrem 5:0, kdy Vojta Šafránek dal hattrick a David Ghali spálil hattrick.

Nadále tedy jsme na sdíleném prvním místě soutěže.

FbC Panthers B – FBK Sokol Bubeneč 5:3 (3:2, 1:0, 1:1)
FbC Panthers B – FBC Kutná Hora B 8:2 (2:1, 1:1, 5:0)