Junioři A pokračují ve vítězné vlně a vedou ligu!

Juniorská 3. nejvyšší soutěž otevřela v neděli své 5. a 6. kolo. Mladí Panteři vyrazili do nedalekých Čakovic až v podvečer, jelikož jsme byli nalosováni až do posledních 3 zápasů nedělního turnaje. Soupeři nám byli týmy BLACK ANGELS B a FBC Kralupy n/V.

20151025 - Juniori AFbC Panthers vs. BLACK ANGELS B

Utkání se soupeřem ze středu tabulky bylo napínavé od začátku do konce. Oba týmy předváděly divácky atraktivní a bojovný florbal. Na obou stranách excelovali brankáři, a proto jsme moc gólů neviděli. Našim borcům se podařilo dostat do jednobrankového vedení, které jsme však záhy ztratily. Pomyslným jazýčkem na vahách nakonec byl brankář Honza Kobza, který nás několikrát zachránil od dalšího inkasovaného gólu. My jsme naopak naše šance přetavili alespoň v jeden další gól, který byl nakonec vítězný. Utkání ubojované, ale na poměry soutěže velmi kvalitní z obou stran. Děkujeme soupeři.

FbC Panthers vs. FBC Kralupy n/V

Ani v druhém utkání se nekonalo žádné gólobraní. Na 3 body to ovšem opět stačilo, když jsme zodpovědným výkonem dokráčeli k dalšímu vítězství. Soupeř se prezentoval fyzickým, běhavým florbalem, který nám v některých momentech dělal nemalé potíže. Kluci se však nenechali zaskočit a dokráčeli si (nebo spíše dokulhali?) k dalším bodům do tabulky.

Utkání nám ukázaly, že je stále co zlepšovat a cesta za postupem bude trnitá a obtížná. Je potřeba vyzdvihnout výkony obou gólmanů Kobzy s Berným, kteří kluky podrželi v obou utkáních, a z hráčů si zmínku zaslouží především Robert Michl, který se z obrany posunul na vysunutého hrotového útočníka a soupeřům zatápěl skutečně bravurně.

Samostatný odstavec i zaslouží diváci. I přesto, že se utkání hrála v nedělních podvečerních hodinách, na oba zápasy dorazila přibližně dvacítka fanoušků, kteří kluky podporovali jak už potleskem, přítomností, tak také projevy akustickými. Chtěli bychom tímto všem rodičům, kteří za námi přijeli opravdu srdečně poděkovat, na klucích je znát, že jejich výkon s vaší přítomností roste. Doufáme, že se vám utkání líbily a že se uvidíme na dalších zápasech.

FbC Panthers – Black Angels B 2:1
FBC Kralupy n.V. – FbC Panthers 1:3

Sepsal David Kolář