6. hrací víkend – další trip Žen A, stoprocentní Béčko v Radlicích

Ligový kolotoč se o víkendu roztočí již pošesté a znovu Panterům přináší řadu zajímavých zápasů. Stále neporažené výběry žen načnou třetí víkendový dvojboj, junioři zavítají do Čakovic, respektive do Králova Dvora a mužské rezervy si budou moci díky změně času nastavit budíky na pozdější vstávání.

nahledovka_1Ženy A – podruhé na víkend z Prahy, holky přenocují v jižních Čechách

Druhý výjezd ven z hlavního města v této sezóně čeká na elitní kategorii žen. Poté, co před dvěma týdny dokázaly přivézt z Brna plný počet bodů (za výhry nad Bulldogs a rezervou Židenic) zůstávají Panterky stále stoprocentní a díky nižšímu počtu odehraných zápasů se společně s výběry Chomutova a Hradce Králové dělí o druhé místo v prvoligové tabulce (té vévodí Mladá Boleslav). Sobotní soupeř zavede holky do Českých Budějovic, kde se v místní sportovní hale utkají v repríze pohárů s domácími Štírkami. Na poslední vzájemný souboj, který se datuje na první říjnový čtvrtek, vzpomínají mnohem veseleji hráčky z Prahy, když po ospalém výkonu ve třetí třetině zabraly a jihočeské soupeřky smetly v poměru 10:1. Pro Panterky jsou Budějovice oblíbeným soupeřem, v loňské sezoně ovládly všechny čtyři vzájemné duely a díky skóre 22:6 braly všech 12 možných bodů. Podobný scénář se konal i s druhým víkendovým soupeřem, nepříjemnou Soběslav zvládly naše ženy čtyřikrát porazit a stejně jako budějovické Štírky se jednalo o vysoký rozdíl ve skóre (30:7, zejména poslední zápas právě na půdě soupeře vyzněl pro jasně pro Panterky – 11:0!). Oba zápasy už tradičně můžete sledovat prostřednictvím on-line přenosu.

Sobota 24.10.2015, SH České Budějovice
20:00 FBC České Budějovice – FbC Panthers ONLINE

Neděle 25.10.2015, MAS Sezimovo Ústí
16:00 FbC Panthers – PS Nymburk ONLINE

Muži B – souboj legend na Děkance

Hodně zajímavý náboj bude mít nedělní turnaj rezervy mužů. Za Panterské béčko totiž nastoupí dvě veteránské legendy, David Ghali a Martin Eckstein proti další legendě, Markovi Broschovi, který v Panthers působil před devíti lety, když vykonával funkci trenéra Mužů A v době po sloučení Panterů a Thunderballs. Béčko nastoupí proti zatím poslednímu Bubenči (1 bod za remízu) a rezervě Kutné Hory, která působí společně s áčkem Panthers v divizi.

Neděle 25.10.2015, SH Děkanka
8:00 FbC Panthers B – Fbk Sokol Bubeneč
11:00 FBC Kutná Hora B – FbC Panthers B

Muži C – poprvé mimopražský soupeř

Muži C se po čtyřech po sobě jdoucích zápasech s pražskými týmy vyšplhali až na vrchol tabulky, kde je tento víkend vyzve nejprve rezerva Kladna, která zatím vybojovala 5 bodů za výhru a dvě remízy, a poté znovu soupeř ze středočeské metropole, Šneci z Pěšin, jehož fanoušci mohli zatím pokaždé vidět na konci zápasu dvouciferný výsledek (prohry s B.U.H. 6:11 a s Vysočany 8:12, výhry nad Kladnem 10:3 a znovu souboj s Vysočany, který ovšem skončil 11:1 pro Šneky). Vzájemný zápas obou soupeřů vyzněl lépe pro pražany, kteří svého soupeře zničili výsledkem 10:3.

Neděle 25.10.2015, SH Stochov
13:50 FBC Kladno C – FbC Panthers C
17:20 FbC Panthers C – Šneci z Pěšin

Ženy B – doma o první místo

Ženy B mají na začátek sezony skvělou formu a s bilancí čtyř vítězství a plným počtem bodů se dělí o první místo společně s rezervou Vinohrad a Bohemians. A právě Vinohrady prověří sílu Panterek, které se přes ně budou chtít přehoupnout na nedělenou první pozici a zároveň tak, byť prakticky nulovou mírou, vrátit SKV porážku z baráže, ve které áčko Panterek neuspělo proti stejné kategorii žlutočerných. Druhý zápas proti Novému Strašecí, který se paradoxně hraje o čtyři hodiny dříve, se holky budou snažit projít přes jednu z nejlepších obran v lize a která například Vinohradům propustila jen 4 branky! Přijďte holky podpořit, začínáme v neděli ráno na Radlicích!

Neděle 25.10.2015, TJ Radlice
9:10 FbC Panthers B – Sokol Nové Strašecí
13:50 SKV B – FbC Panthers B

Junioři A – první s druhým a černí andělé

Juniorské áčko po sestupu do 3. ligy zatím neprohrálo a s kvalitním skóre vede tabulku, kde má jednobodový náskok před druhými Kralupy. A právě soupeř ze středních Čech bude velkou výzvou pro naše mladé naděje, aby udrželi ligové prvenství a odskočili svým soupeřům. Ve druhém zápase (tedy v tom dřívějším) pak Panteři vyzvou rezervu Black Angels, která i přes nižší postavení v tabulce ukázala svoji sílu právě v zápase s Kralupy, kterým podlehla těsně 3:5. Kluky můžete dorazit podpořit v neděli odpoledne do Čakovic!

Neděle 25.10.2015, SH Čakovice
16:00 FbC Panthers – Black Angels B
18:20 FBC Kralupy n.V. – FbC Panthers 

Junioři B – papírově nejslabší a tým jednoho střelce

Junioři B v minulém kole zabrali a i přes střeleckou nepohodu dokázali po prohře se Slavií přetlačit pražské Vosy v poměru 3:2 a vybojovat tak první vítězství v sezoně. Nedělní turnaj je zavede do Králova Dvora, kde nejprve tým posilněný několika hráči Dorostu A vyzve mužstvo kolem kapitána Martina Bouška, který plní svoji funkci opravdu důsledně a za 4 zápasy nasbíral neuvěřitelných 18 kanadských bodů, zatímco jeho druhý nejúspěšnější spoluhráč bodů “pouze“ 7 (pro představu, nejúspěšnější hráč Panterů má bodů 5). Druhý zápas proti poslednímu Olympu bude příležitostí pro trenéra Ptáčníka, aby ukázal své nesporné kvality a nenechal své svěřence tohoto soupeře podcenit – Olymp má sice skóre 4:22 za dva zápasy, i takový zápas se dá ale bez problémů prohrát.

Neděle 25.10.2015, SH Králův Dvůr
9:10 Florbal Neratovice – FbC Panthers B
12:40 FbC Panthers B – FbK Olymp Praha

Starší žáci – poprvé jiní soupeři, béčko ale i potřetí proti Říčanům

Starší žáci až ve třetím kole narazí na jiné soupeře, než se kterými odehráli minulé dva turnaje. Zatímco áčko čekají kompletně obměnění, kluci z béčka se znovu (po třetí ze tří turnajů) utkají se svou Nemesis, FBC Říčany. Srdečně zveme všechny rodiče, hraje se v sobotu na Podvinném mlýně a v neděli v Kladně!

Žáci A – Sobota 24.10.2015, Podvinný mlýn
12:40 FbC Panthers – Sparta Praha
14:00 Mladá Boleslav – FbC Panthers
–:– FbC Panthers – ??? (o umístění)

Žáci B – Neděle 25.10.2015, BIOS Kladno
9:40 FbC Panthers B – FBC Kladno B
11:00 FBC Říčany – FbC Panthers B
–:– FbC Panthers B – ??? (o umístění)

Elévové – do akce jdou oba výběry

Na svůj druhý turnaj se chystají i obě družstva elévů. Zatímco áčko se na úvod udrželo ve svém koši díky výhře nad Vosami 6:3, béčko si vyzkoušelo pořádání na staré hale na Lužinách a díky skvělému výkonu proti Bučisu skončili na klidném čtvrtém místě. Jak se klukům povede teď můžete zjistit v sobotu v Říčanech nebo v neděli na Barrandově!

Sobota 24.10.2015, SH Na Fialce Říčany
10:20 FbC Panthers  – FBŠ Bohemians
11:40 Black Angels – FbC Panthers
–:– FbC Panthers  – ??? (o umístění)

Sobota 24.10.2015, X3M Arena Barrandov
9:00 FbC Panthers B – FBC Dynamis
10:20 SK Laktors – FbC Panthers B
–:– FbC Panthers B – ??? (o umístění)

Mladší žákyně – slibný začátek proti silným týmům

Mladší žákyně předvedly v prvním kole velmi dobrý výkon a dokázaly porazit silné Vinohrady a Nové Strašecí. Ve druhém kole budou chtít jak pokračovat v kvalitní hře, tak také vrátit porážku Tatranu (2:7) a potvrdit výhru nad Novým Strašecím. Zveme vás na halu Tatranu, přijďte holky podpořit!

Neděle 25.10.2015, TJ Tatran
9:00 Tatran Střešovice – Elite Praha
10:20 SK Dvojka Praha – Elite Praha

12:20 Elite Praha – Sokol Nové Strašecí
13:40 Elite Praha – FA Dolní Bousov