Muži A po výhře nad Nymbukem stále vedou

20151018 Ma NymburkV pátém kole čekal naše borce soupeř z Nymburka. Pod hlavičkou Pionýra ale přijela dobře známá policejní četa, početně tedy již zdecimovaná a domácí hráči si už ani nevzpomněli na skoro rok starý výprask z palubovky soupeře. O to více profesorsky se oproti nabádání trenérů zápasu ujali a skupina diváků, která do haly dorazila, tak sledovala ne úplně zajímavé utkání.

Naštěstí kluci z Nymburka nezalezli úplně na svou polovinu a přestože jich bylo polovina, co nás, tak aktivně, statečně a hlavně celkem dobře hráli poměrně fyzický florbal. Vedení vystřelil našim barvám dnes sváteční a dříve sériový střelec Jirka Ptáčník, který si dorazil vlastní bombu do golmanovy nohy. Následoval výstavní volej kapitána Koláře a trocha uspokojení, které soupeř využil snížením. Nevyhnuli jsme se ale oslabení, když rozhodčí zaregistroval naší hru v šesti hráčích. Matěj Lubenský, který byl pověřen tím, aby odsloužil kolektivní trest pak z trestné sledoval, kterak jeho nástupce Lukáš Pokorný v oslabení povodil a zavěsil na 3:1!

Druhá třetina byla opět ve znamení naší aktivity, soupeřova vzdoru, našich nevyužitých šancí a soupeřových ojedinělých šancí. Až úplně na závěr jsme poslali soupeři do šatny gól na 4:1, kdy Patrik Míka ze středu krásně nahrál svému spoluhráči a jinak svěřenci v juniorském kádru – Lukymu Pokornému.

Ten pak v úvodu třetí třetiny dostal i důvěru k provedení trestného střílení, ovšem klička mu nevyšla; následná přesilovka trvala ale jen pár vteřin, kdy se k bližší tyči trefil mazácky Rybka. Rychlý brejk po mazácky vytaženém balonu (jak jinak než do tří) od výše jmenovaného pak skončil brankou po ose Míka – Krůšek. Pak už přišel čas čepic, kdy naše bezcílné bloumání s balonem po soupeřově polovině utnul mladík Pokorný prudkou střelou do víka na 7:1. Jak začali naši borci cítit vůni desítky, tak jim to tam padat přestalo, naopak Nymburk přidal a obránce David Polcar musel míček odhazovat skoro až z branky a to samozřejmě nedovoleně. Trestné střílení bylo pak plně v Borákově režii, v oslabení pak ještě zlepšil statistiku Kostřica (v zápse mylně uveden Pokorný), když vyslal kapitána Koláře. Už to vypadlo, že utkání takto skončí, když Rybka hokejkou přiložil nedovoleně a Nymburk po pár vteřinách snížil. To ale už do hry naskočil Matěj Lubenský a po námazu svého spoluhráče Janouška svou oblíbenou a typickou střelou ještě naposledy rozvlnil síťku.

Utkání, které papírově vypadá jednoznačně, jsme zvládli a nakonec i nasázeli branky. Na základě dotazníkového šetření jsme ale zjistili, že diváci by ale ocenili aktivnější a atraktivnější hru od samého začátku a tak na tom tedy bude pracovat. Příští liga nás čeká na venkovních hřištích, konkrétně v sobotu 31.10. v Benešově a v neděli 01.11. v Praze – Kunraticích proti Olympu. Do té doby se budou naši Muži A vyhřívat na prvním místě tabulky soutěže. Díky všem za podporu.