Mladší žáci A a dravost pravých Panterů

20151017 Za 2 turnajMladší žáky čekal turnaj v „domácí“ hale na Radlicích, který si pro ně přichystal velmi těžké zápasy se silnými soupeři. V prvním zápase jsme nastoupili proti Rudné a prvních pár minut jsme tak trochu nevěřili, že to co vidíme na hřišti je skutečnost. Padaly i nápady, že musíme zkontrolovat občanské průkazy – někteří soupeřovi hráči měli zkrátka proporce dorostenců (měli bychom zjistit jak vypadá Rudenská strava…).

Chystal se tak odvěký boj mezi Davidem a Goliášem. David ale tentokrát ten správný prak nenašel. Začali jsme nicméně skvěle, během pár minut jsme vedli o dvě branky a soupeře jsme k balonku moc nepouštěli. Časem se ale fyzická převaha začala projevovat. Soupeř nám začal utíkat a souboje v rohu byli jednoznačné (je zkrátka těžké ustát souboj, když během něj sledujete soupeřův pupík). I přesto jsme se ale nedali snadno a soupeř vyhrál nejtěsnějším možným výsledkem.

V druhém zápasu jsme už tempo hry udávali my a soupeře v podstatě k ničemu nepouštěli. Kluci hráli zodpovědně dozadu a kreativně dopředu. Zkrátka paráda a není moc co dodat :)

Třetí zápas pak byl ukázkou toho, proč máme florbal tak rádi a jsme kvůli němu schopní vstát v šest ráno v sobotu (pro někoho je to opravdu závažný problém ;-)). Hra měla nasazení, oba týmy chtěly nejen vyhrát, ale také hrát kombinační florbal. Šance byly na obou stranách a někdy měl štěstí brankář a někdy střelec. Hala fandila (skoro bylo škoda, že se rodiče nespojili a nefandili dohromady – pak by možná hala i trochu poskočila) a hráči se dostali do transu. Zápas měl jediného vítěze – sport. Nájezdy pak ukázaly jen to, že ještě míváme problém trefit branku.

Klukům patří obrovské díky za předvedené výkony, protože ze sebe vydali opravdu hodně (ale trenér věří tomu, že je toho v nich schovaného ještě víc a také si věří, že to z nich dostane :) Přesně takto bychom se chtěli na turnajích prezentovat – plné nasazení za všech okolností (jen tak na okraj…poslední zápas – ten, který byl zatím snad nejlepší jaký kluci hráli – se hrál o třetí místo), kombinační hra sem tam vyšperkovaná individuální akcí a k tomu týmový duch na hřišti i na střídačce. Jen tak dál!

Výsledky
Sokol Rudná 3:4
TJ Sokol Kobylisy 9:4
FC Bučis (o 3. místo) 6:7