Muži A porazili Athletics

Ve čtvrtém kole Divize přivítali naši borci soupeře Athletics Praha, dalo by se říci tradičního soupeře… ovšem k poslednímu vzájemnému střetnutí došlo před rokem a půl. Oba kádry od té doby zaznamenaly několik změn a pryč jsou i doby, kdy soupeř trochu uměle vyvolával atmosféru mimořádného derby a mobilizoval se proti nám.

20151017 Ma AthleticsKarty byly před utkáním rozdány jasně, Panthers bez ztráty bodu, Athletics bez jediného bodu, takže hlavním úkolem trenérů bylo hráčům tento fakt z hlavy vymazat přimět je, aby hráli a nespoléhali se na papírové předpoklady. To se povedlo, jak asi jistě tušíte, jen z části. Začátek zápasu rozhodně nebyl z těch vysněných. Místo toho, aby naši borci ocenili vysunutou a poměrně aktivní hru soupeře a byli vděční za to, že nemusí zase hrát do plných, ochotně se soupeřem spolupracovali a vyrobili mu i několik slušných nahrávek.

Athleti jimi ale pohrdli a kromě toho jsme se ujali hubeného vedení 1:0 zásluhou Tomeše a Krůška, které vypadalo, že je vytesáno do kamene a nebude se měnit – kromě nevyužitých šancí soupeře se přidaly i ty naše, navíc dvě přesilovky, kdy první snad proběhla bez vážnější střely, ve druhé už to vypadlo lépe, nicméně další branka padla až po přestávce a stav 2:0 byl navzdory šancím opět chvíli vytesán. Promluvit k tomu mohli zejména borci Jaroslav Janoušek a Roman Školník (letošní debut za A tým!), kteří si díky své šikovnosti vypracovali několik šancí, ale zároveň se projevila jejich traumata z dětství, takže místo chladnokrevné střelby často volili nahrávku. Ke konci třetiny nám pak soupeř nabídl třetí přesilovku a v té se prosadil Veverka na 3:0 a hned v dalším střídání opět Veverka na 4:0, na obě branky přihrával Roman Školník!

Zdálo se tedy, že jde již o jasnou záležitost, naše hra se zlepšila, ovšem právě ve chvíli, kdy jsme dokončovali 45. minutu utkání bez vyloučení a měli našlápnuto k rekordu, přišla rána od kapitána Koláře, který šel za katr pro nepřiměřenou reakci na faul soupeře. Ten „naštěstí“ potrestal rukou Vacka hned po pár vteřinách a hrálo se tedy 5 na 5 za stavu 4:1, následné oslabení způsobené tentokrát menším blikancem Pavla Daňka už soupeř nepotrestal, ale dotáhl se na 4:2 šest minut před koncem, kdy využil jednu z nemála šancí, které měl a Athletics se nadechovali k mocnému finiši, jenže už po minutě došlo ke střetu Radima Bobka a našeho Davida Koláře, kde první jmenovaný pokračoval ve strkání i po odpískání, za což vyfasoval menší trest. To se ale nelíbilo trenérovi hostů a vytasil, nám z loňského zápasu dobře známý, all-in a poslal svůj tým do tří.

No a naši borci již věděli, co mají dělat a to velice chytře – dali pouze jeden gól, nehnali se zbytečně za dalším, aby využili celou přesilovku a krátili čas zápasu a dvě branky pak přidali až později a zápas dovedli do zdárného konce. Dlužno dodat, že zápas byl opravdu vyrovnaný a mohl skončit jinak, kdyby soupeř využil naše námazy a nebo kdybychom dali pár gólů ve druhé třetině. Výtečně nás také podržel náš nový brankář Rasťo Mazák! Tak to ale ve sportu chodí a výsledkem je, že náš tým je na prvním místě stále s plným počtem bodů a Athletics stále poslední s nula body.

Jak se situace změní dnes po 5. kole se dozvíte již dnes.

FbC Panthers – Athletics Praha 7:2 (1:0, 3:0, 3:2), textový online, video přenos (bude doplněno).