Muži D poprvé padli, v reparátu pak srazili Lators

Muži D v zápase o první místo prohráli S Dynamis 2:4, i díky pěti kanadským bodům Martina Baláka ale pak smetli Lators 8:2 a dál se drží v popředí tabulky.

20151017 - Muzi DFbC Dynamis X FbC Panthers

Hned na začátku nás čekal zápas, ve kterém se rozhodovalo o prvním místě, o které jsme se dělili s týmem FbC Dynamis. Poté co nám soupeř vstřelili na začátku zápasu první gól, jsme začali odpovídat tlakem na branku a střelami, které se nám bohužel díky naší nepřesnosti nedařilo umístit do sítě. Na konci první třetiny se konečně trefil David Volek, kterého brankář Ondra Svoboda vyslal dlouhým výhozem na soupeřovu bránu. Díky tomu, že jsme v druhé třetině nepolevili v našem úsilí, se nám podařilo vstřelit gól už ve 3. minutě, Dominik Šikut nahrál Danu Škvorovi, jehož střela skončila v bráně po odrazu od tyčky. V 5. minutě nám dal soupeř gól z oslabení, kdy se trefil po přesné přihrávce zpoza brány. V 7. minutě se soupeř opět nemýlil, když se vymotal z rohu a skákající balónek zapadl mezi brankáře a tyčku. Na konci třetí třetiny soupeř potrestal naši nepřesnou hru nejdříve přečíslením a následnou nahrávkou mezi nohama našeho obránce, ze které padl gól. I přesto, že jsme až do konce třetí třetiny bojovali, se nám nepodařilo vstřelit gól, utkání tak skončilo v náš neprospěch 4:2.

Nejlepším hráčem utkání jsme spolu s dvěma diváky po těžkém rozhodování jednomyslně zvolili Michala Bureše za jeho zákroky v obraně a pěkné střely z poloviny hřiště.

SK Lators X FbC Panthers

V druhém zápase už jsme se nenechali soupeřem překvapit a vstřelili jsme první gól, kdy se trefil v 2. minutě první třetiny Filip Mavrov po přihrávce Martina Baláka. Pokračovali jsme stejným tempem a již ve 3. minutě první třetiny zvýšil skóre na 2:0 kapitán týmu Martin Šimůnek opět po přihrávce Martina Baláka. V 7. minutě poté, co náš tlak nepolevoval, se nikoho nepřekvapí, že na gól opět nahrával Martin Baláka a to Martinu Šimůnkovi, který se nemýlil a vsítil míček vedle tyčky. Při přesilovce, která se dohrávala na začátku druhé třetiny, se nám nepodařilo potrestat soupeře za faul, možná i proto, že jsme vystřelili jen 4x na bránu. Ve 3. minutě se soupeři díky své dravosti podařilo vstřelit nám gól potom, co šli dva jejich útočníci na naše tři obránce. Ve 4. minutě odpověděl na soupeřův gól Michal Bureš, který po přihrávce Dominika Šikuta prokličkoval půlku hřiště a trefil se vedle brankářovi ruky. V 6. minutě vstřelil gól opět Michal Bureš, kdy dostal nahrávku ze standartní situace od Dominika Koroluse. V 9. minutě předvedl brankář Ondra Svoboda krásný zákrok, kdy chytil jasný gól. Při našem oslabení jsme si dovolili jít ve dvou na branku soupeře a po krásné střele, ze které by byl jasný gól, kdyby jí nezabránil hráč soupeře rukou, bylo nařízeno trestné střílení, které jel David Volek, ten zvolil kličku a trefil bránu pod golmanovou rukou. V 5. minutě, jako by chtěl dokázat, že mu nestačí jen nahrávky a chce dávat i góly se trefil Martin Balák, po přihrávce od Aleše Kůdeli. V 6. minutě chtěl soupeř potrestat to, že se nevracíme zpět na naši polovinu a opět došlo k přečíslení 3 na 2, bylo z toho ovšem jen břevno. V 7. minutě se opět trefil hráč Martin Balák, aby potrestal faul soupeře a on tak nemusel na trestnou. V 10. minutě soupeř snížil skóre po trefné nahrávce zpoza brány. Poté co si naše mužstvo s chutí zastřílelo, na světelné tabuli svítil výsledek 2:8 v náš prospěch.

Nejlepším hráčem jsme tentokrát s diváky zvolili hráče s číslem 37 Martina Baláka a to nejen proto, že za zápas získal 5 kanadských bodů, ale i díky jeho přesným nahrávkám, které mnohdy vyústily v gól.

FbC Panthers D – FBC Dynamis 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
SK Laktors – FbC Panthers B 2:8 (0:3, 1:3, 1:2)