5. hrací víkend – Muži znovu doma, pražský čtyřboj dorostenců

Po týdnu se doma znovu představí mužské Áčko, na Radlice zavítají také mladší žáci. Dorostence čekají čtyři pražští soupeři a do sezóny vstupují elévky.

5.vkend_previewMuži A – 9 bodů z 9, áčku to zatím šlape

Muži A v nové sezoně potvrzují skvělý start družstev Panterů, když stejně jako některé další družstva zatím drží neporazitelnost a v tomto případě drží společně s Benešovem první místo v tabulce. Po dobrých výkonech proti Kobylisům, Future a Kutné Hoře získali všech 9 možných bodů a za soupeřem z Posázaví zaostávají jen díky horšímu skóre. O víkendu přijedou do Radlic dva celky s diametrálně odlišnou formou. Hráči Athletics sice po pádu z Národní ligy patřili mezi širší seznam favoritů na postup, jejich výkony tomu rozhodně neodpovídají – v každém ze tří úvodních zápasů inkasovali 8 branek a bez bodu se krčí na poslední příčce. Naproti tomu Nymburk prožil jen o chlup horší start než Panteři – po výhře nad Olympem Praha sice padl s Benešovem 1:8, z debaklu se ale oklepal a poměrem 8:6 srazil na půdě soupeře právě Athletics.V obou víkendových zápasech se dá očekávat dobrá atmosféra podpořená aktuálním postavením v tabulce a zejména v neděli také množstvím mladých nadějí, které se na své idoly půjdou podívat po týmovém focení. Panteři sice do obou zápasů půjdou bez některých zraněných opor, jejich velkou zbraní se ale může stát nová akvizice v bíločerném dresu, mladý slovenský brankář Rasťo Mazák, který během posledních několika let působil nejprve jako jednička ve slovenské Salming extralize mužů, po přesunu do Prahy pak hájil stejnou pozici u juniorského týmu Bohemians, kde zároveň plnil pozici gólmanské trojky u A-týmu. Hodně štěstí Rasťo!

Sobota 17.10.2015, TJ Radlice
19:30 FbC Panthers – Athletics Praha ONLINE

Neděle 18.10.2015, TJ Radlice
19:10 FbC Panthers – PS Nymburk ONLINE

Muži D – znovu pražské derby, znovu 100%?

Déčko zatím kopíruje Áčko a po prvním hracím víkendu má na kontě plný počet bodů, když v domácím prostředí porazilo dejvické Bruisers a Koleje Slovan. Stejně jako jejich divizní kolegové sdílejí svojí první pozici, jejich víkendový soupeř Dynamis je na tom taktéž lépe jen o skóre. Druhý z jejich víkendových soupeřů, pražský výběr Laktors, prohrál s Dynamis jen o gól a v Berouně, kde se bude hrát i další kolo ligy, tak bude zaděláno na hodně vyrovnané a tvrdé zápasy. Pokud nebudete přímo v hale, můžete si nastavit čas na hodinkách a fandit alespoň na dálku

Sobota 17.10.2015, Sport Eden Beroun
9:10 FbC Panthers D – FBC Dynamis
11:30 SK Laktors – FbC Panthers B

Dorostenci A – z děleného prvního místa znovu na pražáky!

Dorost A vlétl do sezony jako utržený ze řetězu a po dvou vysokých výhrách nad Lhokamem (13:3) a Kunraticích (7:4), které kluci porazili po několika letech marných pokusů, čeká výběr trenérů Míky a Koláře další metropolitní souboj, který může Pantery posunout na první místo, které zatím sdílejí společně s Chodovem, Vinohradami a rezervou Bohemians. Jejich první soupeř, Kobylisy, nejdřív rozstřílel Wizards 9:0, poté ale prožil zápas hrůzy s Chodovem, ze kterého si odnesl výprask 5:12. To zápasy Vos byly na góly o poznání chudší, po prohře s Vinohrady přišla alespoň částečná náplast v utkání se Spartou, které skončilo vydřenou remízou 4:4. Přijďte klukům fandit do Králováku, začínáme v sobotu odpoledne!

Sobota 17.10.2015, SH Králův Dvůr
13:30 TJ Sokol Kobylisy – FbC Panthers
16:30 FbC Panthers – Vosy Praha

Dorostenci B – v nabušené sestavě na brankostroj

Hodně těžká šichta čeká Dorost B. Ve druhém kole budou chtít napravit svoje zaváhání proti Athletics, do cesty se jim ale postaví Black Angels, kteří svojí kvalitu (byť proti papírově podstatně slabším soupeřů) potvrdili fenomenálním výkonem v prvním kole, kdy rozstříleli Unhošť 16:0 a smetli Hořovice 15:1. To Vinohrady jsou se svými gólovými příspěvky skromnější, po prohře 2:4 s Dobříší si napravili reputaci proti Hořovicím, které porazily těsně 5:4. Panteří letka vedená trenérem Ptáčníkem má na kontě stejný počet bodů, jako jejich druhý soupeř, po výhře nad Bohemians (3:2) nestačili na Tatranu na Athletics (3:4) a o skóre se drží na čtvrté pozici. Přivstaňte si v sobotu a přijeďte podpořit kluky do Čakovic!

Sobota 17.10.2015, SH Čakovice
8:00 Black Angels B – FbC Panthers B
10:20 FbC Panthers B – SKV B

Juniorky – na týmy bez bodu

Zajímavé souboje čekají také juniorky, hrající pod hlavičkou Elite. Na Třebešíně nastoupí po třech týdnech se třemi body na kontě, když v prvním kole padly s Litvínovem (6:9) a v “nudném“ zápase smetly Kladno 0:18. To jejich soupeřky z Chomutova čeká v nové sezoně teprve první kolo, kvůli netradičnímu počtu účastníků jim totiž začíná liga až nyní a uvidíme, jak se s tím poperou. Druhý ze západočeských soupeřů, FBC Plzeň, má sice na bodovém kontě taky číslici 0, v jeho případě už se ale jedná v logické vyvození z prohry s Litvínovem (6:11) a debaklu proti Tatranu (0:14). Zápasy našich holek začínají v neděli dopoledne, udělejte si za nimi výlet do Třebešína!

Neděle 18.10.2015, SH VŠE
9:10 FbC 98 Chomutov – Elite Praha
11:30 Elite Praha – FBC Plzeň

Starší žákyně – za druhým kolem do Říčan

Po přestřelkách s Wizards a SKV mladé Elitky s klidem porazily Rudnou a v Bousově vybojovaly 5. místo. Ve druhém kole je čeká právě výběr Dolního Bousova, na který se ale budou muset přepravit do nové sportovní haly v Říčanech, kde mimo toho vyzvou také Wizards, kterým budou chtít oplatit nepříjemnou porážku z minulého kola, když tým z Prahy 10 zvítězil vysoko 4:10.

Neděle 18.10.2015, SH Na Fialce Říčany
9:40 Elite Praha – Wizards 
11:00 FA D. Bousov – Elite Praha
??:?? Elite Praha – ??? (o umístění)

Mladší žáci – reparát pro áčko, šance pro béčko

Oba výběry Mladších žáků čeká druhé kolo, ve kterém znovu mohou ukázat svou sílu. “A“ tým skončil v Kladně pátý, když sice porazil Bučis, ale vinou horšího skóre a hlavně zhoršeného výkonu zachraňovali příslušnost ve svém výkonnostním koši až výhrou nad domácím celkem v poměru 6:2. To “béčko“ mělo příjemnější starosti, po úvodním debaklu, který schytala Dvojka Praha (Panthers vyhráli nevídaným poměrem 10:0) a následné prohře s Olympem je čekal souboj o třetí místo, kde kluci jen těsně podlehli silnému Chodovu a v Kunraticích tak brali 4. pozici. Kluky se můžete vydat podpořit na domácí půdu v Radlicích, v případě “B“ týmu pak do krásné nové haly na Chodově.

Žáci A – Sobota 17.10.2015, TJ Radlice
9:40 SK Laktors – FbC Panthers B

12:20 FbC Panthers D – FBC Dynamis
??:?? FbC Panthers D – ??? (o umístění)

Žáci B – Neděle 18.10.2015, Jedenáctka VS
9:00 FbC Panthers B – FBC Dynamis
10:20 SK Laktors – FbC Panthers B

??:?? FbC Panthers B – ??? (o umístění)

Přípravka a elévky – začátek sezony pro nejmenší

Do sezóny konečně vstupují i ti nejmladší z Panterů a Elite. Přípravku, trénující na staré hale na Lužinách čeká první turnaj, kde v kunratické sportovní hale vyzvou domácí Start98 black a jeden z výběrů Olympu Praha, nazvaného Poseidon. Elévky hrající pod záštitou Elite pak čeká výlet taktéž do Kunratic, nepojedou ale ke škole stojící kousek od hlavního tahu do Jesenice, ale na Jírovcovo náměstí do ZŠ Campanus, kde se utkají s výběrem Black Angels a Akademiky z Dračic.

Přípravka – Neděle 18.10.2015, SH ZŠ Kunratice
9:00 Start98 black – FbC Panthers
11:20 FbC Panthers – Olymp Praha Poseidon

Elévky – Sobota 17.10.2015, ZŠ Campanus
9:35 Elite Praha – Black Angels
10:45 FA Dračice – Elite Praha