Muži C bodovali v Berouně naplno

Muži C potvrdili v Berouně svůj skvělý vstup do sezony a po zisku 6 bodů jsou na prvním místě!

20151011 - Muzi CDruhý turnaj byl ve znamení velkého návratu nerozlučné dvojice David Ghali a Martin Eckstein zpět do pralesní ligy (tímto se omlouvám všem, jež ji hodnotí jako vrchol své florbalové kariéry, ale buďme realisti – pozn. redakce), kde již v minulém tisíciletí nerozlučně honili kanadu. Na turnaj jsme vyslali dvě lajny. První ve složení Hořčice, Schörle, Michal (nebo Rudolf?), Girlinho a Dejv H., alias mladé pušky, měla ukázat enormní fyzický fond a mladistvý elán. No a lajna veteránu ve složení Dufíno, Koli, Dejv G., Stein a Dalík měla ukázat mnohaleté zkušenosti a odvést svůj standardní a na poměry naší ligy povětšinou kvalitní výkon. Na každý pád v bráně jsme měli pořádnýho Mazáka, tak se nebylo čeho bát.

První zápas jsme sehráli s Black Dragons (nebo spíš Green Dragons? – pozn. redakce) a již od rozcvičení bylo patrné, že pokud zabereme, neměl by pro nás být soupeř moc velkým oříškem. Zápas jsme kontrolovali a již v první třetině v čase 2:52 nám kapitán Dufíno ukázal, že není nutné umět vystřelit, ale stačí to tak nějak nahodit a může to vyjít. No a potom už vůně kanadských bodů vybičovala Dejva G., který nám názorně demonstroval, že i s jedním okem lze za necelých 6 minut udělat krásných 2+1. Po první třetině jsme vedli 5:0 a i přes neuvěřitelný talent Pantherů zdramatizovat jakékoliv utkání zde snad nebylo pochyb o vítězi. Mladé pušky se potom rozhodně nenechali zahanbit a po pěkných individuálních průnicích dal Girlinho dokonce 4 fíky. Zápas jsme kontrolovali a s výjimkou dvou hloupých golů, které zapříčinila částečná nesoustředěnost zaviněná pozitivním vývojem skóre a notná dávka štěstí soupeře, to byl moc pěkný teamový výkon. Jedinou kaňkou na jinak téměř bezchybném výkonu tak bylo zbytečné vyloučení Dalíka na 2 minuty a potom fakt, že jeden z hráčů soupeře obdržel velmi nešťastný úder do oka, po kterém byl odvezen sanitkou. Naštěstí i zde se projevily životní zkušenosti Davida Ghaliho, který hned přispěchal s radami co a jak. Výsledek 12:2 a výše uvedená verbální vata hovoří za vše.

Druhý zápas jsme se střetli s již na první pohled mnohem silnějším soupeřem, F.C. Vorms Praha. Jedná se o zkušené harcovníky, kteří mají v kádru hned několik mazáků narozených ve zlatých 70. letech. Kvalita soupeře byla podpořena výhrou v ranním zápase nad naším tréninkovým partnerem Elite Praha, s kterými jsme se rovněž na prvním turnaji poměrně trápili. Nicméně z našeho scoutingu jsme měli informace, že soupeř přípravu na zápas nepodcenil a borci si dali pár kousků . Nutno podotknout, že my jsme se také činily, o čemž svědčily Koliho klobásky. Plán byl tedy jasný, nalítnout na tatíky, nasypat jim pár kousků a v klidu to dohrát jako první zápas. Realita byla však naprosto odlišná. Ačkoliv po herní stránce při rozehrávce a následném přechodu do útoku jsme se soupeři minimálně vyrovnávali, nedostávali jsme se do zakončení z rozumných pozic. Naopak Červy nám ukázali, že jsou v zakončení velmi efektivní a padalo jim to tam jedna báseň. Nutno podotknout, že hrubými chybami v obraně jim to zejména lajna mladých pušek dost usnadňovala. Třetinu jsme uzavřeli s nelichotivým skóre 0:2 a to soupeř ještě nedal nařízené trestné střílení, které mazácky vychytal náš golman. Chtěli jsme se více tlačit do brány a dorážet naše střely ze střední vzdálenosti, které nebyly efektivní, ale namísto toho jsme dostali třetího fíka a začalo to s námi vypadat bledě. Zejména kluci z lajny mladých pušek byli jak opaření, neboť v zápase se jim hrubě nevedlo, čehož si byli vědomi. No ale to už Dejv G. opět ucítil vůni kanady a snížil na 1:3. Cíl byl snížit v druhé třetině na 2:3, což se po akci po ose Stein Dalík v čase 22:56 opravdu povedlo. Přebírali jsme postupně otěže zápasu taženi starými harcovníky a věřili jsme, že tam ještě něco nasypeme. Začali jsme napadat, což přineslo své ovoce a po několika vybojovaných balonech, jež se jevily zdánlivě ztracené, jsme buď dokázali pěknou střelou či stylem, dámy prominout, doprcej to do brány, srovnat na 3:3 ve třetí minutě třetí třetiny. O minutu později jsme se dokonce ujali vedení 4:3. Poté jsme bohužel 2 minuty před koncem dostali hloupý gól a začaly se obávat o v tuto chvíli již zasloužené 3 body. To by ale na hřišti nesměl znovu řádit Dave G., kterému by to tam padlo snad i od vlastní brány se zavřenýma očima a s neuvěřitelnou euforií jsme se ujali jednu a půl minuty před koncem vedení (Dejv nakonec 3+1). Posléze v závěru střílel Koli do prázdné brány při power play soupeře, ale z ničeho nic se objevil jejich golman a mocným skluzem střelu na první pohled zastavil, ale pak si to tam nějak sám hodil. Závěr, 6:4 a plný bodový zisk z turnaje. Mohu-li si dovolit hodnocení, tak mladým puškám se zápas nepovedl, čehož si byly velmi dobře vědomi. Vzádu jim na můj styl totálně vázla komunikace a vepředu si naši technicky velmi dobře vybavení borci prostě nedokázali vyhovět, naběhnout si do volného prostoru a dát si to. Namísto toho se dostavovali samostatné průniky, které umí velmi dobře, ale jež vedli pouze k neškodným střelám ze střední vzdálenosti. Co je ale potřeba vyzdvihnout je, že i přes časté komentáře Dufína, co je potřeba zlepšit, ale i přes hlasité komentáře ostatních členů teamu, že Steiny, se kluci nepoložili, nerozhádali a snažili se s tím něco udělat. Ale když se nedaří, tak se nedaří. No a tak nastoupila zkušenost našich harcovníků, kteří hnáni vůní kanady či pocitem, že takto dobrý florbal si sakra dlouho nezahráli, to urvali přes bojovnost. Celkově tedy zasloužené vítězství a neuvěřitelný obrat z 0:3 na 6:4. Za mě jsem si takhle dobrý zápas dlouho nezahrál a všem chci poděkovat za bojovnost a chuť se o to porvat, jež přinesla své ovoce.

Zajímavosti
Ve druhém zápase s Vorms proti sobě nastoupili dva slovenští brankáři – za Panthers nováček Rasťo Mazák (který si v pátek odbyl skvělou premiéru za Áčko proti Kutné Hoře), branku Vorms hájil Peter Varga.
David Ghali byl v kádru Vorms v loňské sezoně na hostování. Zatímco u Panterů plní pozici nejstaršího hráče, na soupisce Vorms se mu skvělo nejen nejmladší datum narození, ale zároveň získal nálepku nejproduktivnějšího plejera.

FbC Panthers C – SK Black Dragons 12:2
F.C. Vorms Praha – FbC Panthers C 4:6