Junioři B poprvé vítězně, z promrzlého Neveklova vezou tři body

Juniorská rezerva v rámci nedělního výletu do dalekého Neveklova přivezla zpět do prahy první výhru v sezoně, když nejdříve padla s pražskou Slavií a poté přetlačila další celek z hlavního města, Vosy.

20151011 - Juniori BDruhý turnaj juniorů se opět pořádal mimo Prahu, a tak chlapci museli za florbalem cestovat až do malebného Posázaví.

V Neveklovské hale, která se skrývala pod mlhavým oparem, nás v ranních hodinách čekala Slavie, což mohla být obzvlášť motivace pro sparťanské příznivce v našich řadách. S početnou fanouškovskou základnou a nabitou sestavou, jsme do zápasu vstoupili rozvážně a čekali, co soupeř vykouzlí. Soupeř příliš nekouzlil, tak se iniciativy ujali naši borci a již po chvilce jsme vedli. Ovšem to bylo z naší strany na dlouhou dobu vše a naše chyby začaly pomalu dostávat do zápasu i soupeře, který dokázal do první třetiny otočit skóre na 2:1. V druhé třetině vytrhl ze spícího módu všechny přítomné kapitán Pauček, který dvěma slepenými góly překlopil vedení na naší stranu, ale jen na krátký čas, neboť soupeř do další přestávky vyrovnal. V poslední třetině soupeř dokonal obrat a naše pušky, hrající ve velkém neklidu a křeči, už nedokázaly se zápasem nic udělat. Konečný stav 3:5.

Po prvním zápase, který vypadal, jak ze špatného Jiříkova vidění jsme nastoupili proti Vosám. Vosy na nás vlétly jako na med a již po prvním střídáni svítilo skore 1:0 v náš neprospěch. Naši borci zřejmě ukolébaní klidem posázavské krajiny se do zápasového tempa dostávali jen pozvolna a až pohledná akce třetí lajny, je vytrhla z nedělní rekreace. Od té doby, jsme zápas drželi ve svých rukou a byla jen otázka času, kdy přidáme další góly. Bohužel, góly jsme přidali pouze dva a to ve stylu střelby z luku, kterou předvedl nejdříve Perlín ranou z půle o břevno a po něm opět z půlky hřiště Pauček. Soupeř už jen v závěru korigoval na konečných 3:2 pro naše chlapce.

FbC Panthers B – FBC Slavia Praha 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
(B: 2x Tomáš Pauček, David Halamíček)
FBK Vosy Praha – FbC Panthers B 2:3 (1:1, 0:0, 2:0)
(B: Zdeněk Dryák, Kristián Perlín, Tomáš Pauček)