Elévové A se na úvod udrželi ve svém koši

Áčko elévů se na svůj první turnaj sezony vydalo do Kladna, kde mohlo oslavit celkové 5. místo a udržení ve svém výkonnostním koši.

20151010 - Elevove A

Kladno, to je to město…. Právě tam nás čekal vstup do letošní sezóny. Naši malí dychtiví elévkové čekali dlouho na den, kde měli ukázat své umění. První, kdo se měl před námi poklonit, byla Sparta. Poklony se bohužel nekonaly, ba naopak. Asi po pěti sekundách Dominik poprvé lovil míček ze své brány. Naši borci byli překvapení, že jich je na hřišti pět. Oproti loňskému roku, kde hráli ve třech. Jakoby si nemohli vybrat, komu přihrají, tak raději volili cestu sólíček. Což nebylo nejšťastnější řešení. Sparta, i přes výborný výkon Dominika, nasázela do naší brány ještě dva fíky a zaslouženě vyhrála. My jsme se v prvním zápase sezóny neradovali ani jednou.

Druhý tým byl Startíček, alespoň takhle jej nazývala hrstka fanoušků. Vstup do zápasu připomínal začátek našeho prvního zápasu. Naštěstí se nám podařilo srovnat a nebýt nešťastného gólu, kdy se nám Fanda zamotal v síti, mohlo vypadat vše jinak. Startíček vedl minutu před koncem ještě o tři branky, ale naši borci dokázali v poslední minutě dvakrát skórovat a proto tu bylo DRAMA. Ale pouhých pět sekund, kdy se do naší již prázdné branky dokutálel míček.

Čekal nás souboj o udržení v prvním koši. Vosy nebo Panthers? Kdo zůstane mezi elitou? Ano byli jsme to my. Po výhře 6:3 jsme udrželi elitní skupinu. Byť Vosy byly opravdu dotěrné a ještě na začátku druhé půle vedly 3:2, tak závěr se nám opravdu povedl a kdyby se nám povedlo proměnit polovinu vyložených šancí, tak by zápis o utkání byl nedostatečný. Velký dík klukům v bráně, v útoku, v obraně, na střídačce a v neposlední řadě i jejich rodičům.

FbC Panthers – Sparta Praha 0:3
Start98 Kunratice – FbC Panthers 5:3
FbC Panthers – Vosy Praha 6:3 (o 5. místo)