Muži A po domácí předehrávce stále vítězně

20151009 Ma Kutná Hora3. kolo Divize znamenalo páteční předehrávku na domácím hřišti a zároveň opakování nedávného zápasu – podobně jako dvojboj s Kobylisy a Wizards. Papírově se tedy mohlo zdát, že půjde o snadnou záležitost, jenomže to si možná myslel i kdo při pohárovém střetnutí. I přes o 100% zlepšený výkon soupeře měla obě utkání mnoho společného. Nebyla příliš divácky atraktivní, alespoň pro florbalové fajnšmekry, zato příznivci atletiky si mohli přijít na své, protože naběhanými kilometry můžeme hravě konkurovat Zlaté tretře. No a v neposlední řadě i přes výraznou střeleckou převahu nepadlo moc branek – a perličkou nakonec je i fakt, že obě utkání skončila totožným výsledkem!

FbC Panthers – FBC Kutná Hora 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)

Úvod byl jednoznačně v režii domácích a Mazák (nová tvář v domácí brance) si připsal první ostrý zákrok až v polovině třetiny!
Domácí tlak však neústil gólově, naštěstí ve 4. minutě napřáhl k silové střele Kostřica, ale jeho střela šla po zemi naštěstí tak nepřesně, že našla nekrytého Pokorného, ten se nenechal zaskočit a pohotově překonal brankáře hostí.
Kostřica se však tvářil, že takto to mělo být a bylo to domluvené a tak po zhruba deseti minutách situaci opakoval, tentokrát již ale s původním záměrem, jeho střelu brankář pouze vyrazil a Lukáš Tomeš zblízka dorážel.

Druhá třetina se nesla v oživení hry soupeře, který se dostal do několika slibných šancí, které ale trestuhodně nevyužil a naši borcům tak bohužel dodali pocit neohroženosti. V polovině utkání pak přišlo naše první oslabení (tímto chceme poděkovat celému týmu za skvělých 31 minut zápasu bez vyloučení!). Tam pak došlo k situaci, kdy po tečované střele Panthers rozhodčí tuto teč neviděl, ukázal pro hosty, kteří se přiznali a z následné akce pak domácí vstřelili (nakonec vítězný) gól! To je fair play, se vším všudy, respekt!
Necelou minutu do konce ještě padla branka na 4:0, která byla také kuriózní v tom, že se do ní zapojilo snad všech pět hráčů, ať přihrávkou, střelbou nebo první, druhou a třetí dorážkou.

Třetí třetinu jsme začali dalším oslabením, ve kterém Kutná Hora prolomila svou střeleckou impotenci a do hry se vlil nový náboj, který se ale nejvíce projevil v osobních soubojích, z nichž některé byly zbytečně tvrdé a brzy tedy následovala přesilovka domácích. Z té kromě fenomenálního tlaku nebylo nic. Deset minut do konce pak Pavel Daněk nebyl spokojen s metrem, jakým rozhodčí měří fauly, které na sebe poctivě sbíral a svým blikancem je na sebe upozornil a šel bručet. Snížení soupeře pak přišlo až tři a půl minuty před koncem a závěr zápasu tak sliboval drama. To ale naši borci odmítli a závěr poctivě kontrolovali a dovedli do vítězného konce.

Minimálně do zítra se tedy budou borci vyhřívat na prvním místě tabulky! :-)