4. hrací víkend – Ženy do Brna, druhá pohárová repríza pro muže už v pátek

Po dvou týdnech se vrací zpět náš přehled víkendových zápasů. Nabitému programu vládnou obě elitní kategorie – zatímco ženy čeká výjezd do Brna, muži se už v pátek po několika týdnech znovu utkají s Kutnou Horou, kterou přemohli ve skupině poháru. V dalších zápasech se představí oba juniorští zástupci či mužská a ženská rezerva.

Ženy A – dvojnásobná porce Moravy

3vikend_clanek_nahledŽeny díky netradičnímu počtu účastníků 1. ligy žen odehrály zatím jen jeden zápas, zatímco jejich soupeřky mají za sebou utkání dvě. První z jejich dvou jihomoravských soupeřů, hráčky Bulldogs, dokázaly přivézt z tripu na jih tři body, když nejprve porazily na jejich půdě Panterkám známé České Budějovice 8:4, poté ale díky brance z 58. minuty podlehly v Soběslavi svým protivnicím 3:4 a do Brna se tak vracely s bilancí jedné výhry a jedné porážky. Nedělní protivnice z rezervy Židenic měly stejný, jen opačný rozpis a vedly si lépe než jejich městské rivalky. Na půdě Soběslavi slavily úspěch díky přestřelce ve třetí třetině poměrem 5:3 a srazily také Štírky z Budějovic, kterým nadělily sedm gólů a do moravské metropole tak vezou nejen plný počet bodů, ale také příjemné třetí místo v tabulce. Panterky pojedou na horkou půdu posilněné skvělým startem sezony, když nejdříve doma porazily silnou Plzeň 8:4 a poté si zajistily osmifinále Poháru drtivou výhrou nad Českými Budějovicemi v poměru 10:1. Jak se loňským finalistkám 1. ligy povede a dokáží vrátit Bulldogs tvrdou porážku ze závěru loňské sezony? Jeďte tři hodiny vlakem nebo si pusťte online přenos přímo z místa!

Sobota 10.10.2015, SH SportPoint Brno
20:00 Bulldogs Brno – FbC Panthers ONLINE

Neděle 11.10.2015, VUT Brno
10:30 TJ Sokol Brno Židenice B – FbC Panthers ONLINE

Muži A – historie se opakuje, áčko znovu vyzve Kutnou Horu

Mužské áčko vstoupilo do sezony skvěle – z prvních dvou zápasů si odneslo plný počet bodů za výhry nad Kobylisami a Future. Aby toho nebylo málo, tak také chlapi sehráli skvělý zápas proti prvoligovému Liberci, který vítězství a postup v Poháru zachraňoval až v poslední vteřině třetí třetiny a v dalším kole se utká s Tatranem Střešovice. V další repríze pohárových soubojů vyzve aktuálně pátou Kutnou Horu, kterou svěřenci Štěpána Webera dokázali porazit už v základní skupině 4:2 (o branky se postarali Jakub Rybka, Patrik Míka, David Kolář a Petr Kölbl) a na její úkor si vybojovali postup do dalšího kola. Dokáží muži potvrdit roli favorita a udržet stoprocentní ligovou bilanci? Přijďte se podívat výjimečně už v pátek do Radlic, začínáme ve 20:00!

Pátek 9.10.2015, TJ Radlice
20:00 FbC Panthers – FBC Kutná Hora ONLINE

Muži B – po třech týdnech znovu dvojité derby

Rezerva mužů začala sezonu stejně skvěle, jako její kolegové z divize, když si z Kostelce přivezla dvě výhry nad béčkem Sparty (5:2) a Black Angels (6:1) a v tabulce PH+SČ ligy jsou druzí jen díky horšímu skóre (první Texas má o čtyři vstřelené branky více, Pantery ale zdobí nejlepší ligová obrana). V druhém kole se mladá krev propojená se zkušenostmi vydává do Čakovic, kde znovu vyzvou dva pražské týmy, tentokrát nejčastějšího soupeře Panterů o tomto víkendu, Vosy Praha, a poté břevnovský Sokol. Pokud chcete chlapy podpořit, přijeďte v neděli do Čkovic!

Neděle 11.10.2015, SH Čakovice
11:00 FbC Panthers B – FBK Vosy Praha
14:00 FT Sokol Břevnov – FbC Panthers B

Muži C – čtvrtý soupeř = čtvrtý pražák

I mužské céčko čeká druhé derby za poslední dvě kola a stejně jako jejich kolegové budou chtít potvrdit kvalitní začátek sezony, když před třemi týdny doma nejprve přehráli spřátelené Elite 3:2 a poté proti B.U.H. Praha vybojovali remízu 2:2, čímž si se čtyřmi body zajistili průběžné třetí místo v tabulce, právě mezi svými dvěma soupeři. Ve druhém kole si v nedalekém Berouně budou chtít přilepšit proti aktuálně devátým Black Dragons a šestým Vorms, kteří si budou po dvou remízách chtít vylepšit reputaci výhrou.

Neděle 11.10.2015, Sport Eden Beroun
09:10 FbC Panthers C – SK Black Dragons
11:30 F.C. Vorms Praha – FbC Panthers C

Ženy B – jeden ze dvou a domácí Kralupy

Dalším celkem Panthers se skvělým začátkem ligy jsou Ženy B, které ze Zruče přivezly plný počet bodů a za prvními Vinohradami zaostávají jen o skóre. Druhé kolo přináší holkám nejdříve šerifky z Texasu, který do soutěže přihlásil dva týmy (sheriffs a bandits), a které v prvním kole získaly jen bod a poté domácí Kralupy, které jsou na tom s nulou na kontě zdánlivě ještě hůř, jejich sezóna ale kvůli netradičnímu počtu zúčastněných týmů teprve začíná a Panterky tak budou jejich celkově druhým soupeřem, zatímco v opačném případě to je již čtvrtý protivník.

Sobota 10.10.2015, SH Kralupy nad Vltavou
08:00 FBC Texas sheriffs – FbC Panthers B
10:20 FbC Panthers B – FBC Kralupy nad Vltavou

Junioři A – akademie a atleti

Dobrý vstup do sezony budou chtít potvrdit také Junioři A, kteří po sestupu do 3. ligy dokázali v prvním zápase porazit svého sestoupivšího kolegu z Kobylis 5:1 a poté remizovali v nadstardantním utkání s Královým Dvorem 2:2. Svěřenci trenérů Míky a Koláře budou chtít svojí slušnou formu potvrdit v zápasech s akademiky z Boleslavi (1. kolo – 3 body za výhru nad Startem a prohru s Královým dvorem) a se soupeřem dorostenců, Athletics Praha (1. kolo – 3 body, výhra nad Startem a prohra s Black Angels) a pokud možno si vytvořit co nejlepší výchozí pozici pro postup zpět do 2. ligy juniorů.

Neděle 11.10.2015, SH Kralupy nad Vltavou
13:50 Florbalová akademie MB – FbC Panthers
16:10 FbC Panthers – Athletics Praha

Junioři B – oklepání pro sparťany a nepříjemný hmyz

Rezerva juniorů do sezony nevkročila příliš dobře, když v prvním kole zachraňovala remízu s Rokycany až v poslední minutě a následně nestačila na domácí Eden Beroun, kterému nedokázala vstřelit gól. Možnost reparátu může využít už tuto neděli, kdy v Neveklově v rámci dvojitého derby vyzve florbalovou sestru slavné pražské Slavie a poté v neméně důležitém zápase rezervu Vos Praha. Jak se svěřencům trenéra Ptáčníka povede v brzkých ranních hodinách v hale vzdálené přes 50 kilometrů od Prahy?

Neděle 11.10.2015, SH Neveklov
09:00 FbC Panthers B – FBC Slavia Praha
11:20 FBK Vosy Praha – FbC Panthers B

Starší žáci – deja vu áčka, béčko si bere příklad

Starší žáci mají na programu úplně stejné soupeře, jako během minulého turnaje. “A“ tým tedy znovu vyzve Bučis (minulý zápas 2:5) a Kobylisy (1:4), béčko opět nastoupí proti Říčanům (1:3) a Vosám (3:6). Kluky by také konečně mohl čekat i zápas o umístění, neboť při posledním turnaji do haly nedorazil soupeř z Kladna a mladí Panteři tak bez boje skončili celkově pátí.

Žáci A – Sobota 10.10.2015, TJ Sokol Kobylisy
09:40 FbC Panthers – TJ Sokol Kobylisy
11:00 FC Bučis Team – FbC Panthers

??:?? FbC Panthers – ??? (o umístění)

Žáci B – Neděle 11.10.2015, MSH Říčany
09:40 FbC Panthers B – FBC Říčany
11:00 FBK Vosy Praha B – FbC Panthers B
??:?? FbC Panthers – ??? (o umístění)

Dorostenky – poprvé proti oběma soupeřům?

Dorostenky se z výletu do Benešova vrátily nejen s prázdnou, ale i s hořkým pocitem nespravedlnosti, neboť soupeřky z Texasu nedorazily (čímž ale na druhou stranu přihrály týmu složenému z hráček Panthers a Elite první tři body) a holky tak hrály jen proti domácímu výběru, kterému i přes bojovný výkon podlehly vysoko 0:11. V souboji s dvěma týmy, které v prvním kole bojovaly naplno tak doufají nejen v zisk bodů, ale i ve včasný příjezd obou soupeřů.

Dorostenky – Neděle 11.10.2015, Mladá Boleslav
09:00 Florbalová akademie MB – Elite Praha
12:30 FbK FAT PIPE Vosy Praha – Elite Praha