Ženy smetly České Budějovice a v Poháru vyzvou Bohemians!

Výběr žen dokázal po ospalém začátku srazit nepříjemné České Budějovice výsledkem 10:1, když třetí třetinu vyhrál nevídaným poměrem 8:1, a v osmifinále poháru vyzve doma FBŠ Bohemians!

20151001 - Zeny A (Pohar)Panterky vstupovaly do zápasu jako favoritky a svojí roli potvrzovaly především ve střelbě, každý pokus ale končil mimo nebo Štírky podržela skvělými zákroky Markéta Bartoníčková. Naproti tomu soupeřky z jižních čech rozhodně nechtěly prodat svoji kůži lacino a hrozily především z protiútoků a chyb domácí obrany, kterých naneštěstí pro přítomné fanoušky nebylo málo. Navzdory všem šancím a kiksům v obranách obou soupeřů první třetina připomínala spíše večerní trénink veteránů, líné tempo holek se přeneslo i na diváky a jediným povzbuzujícím článkem zápasu tak byla hudba vyplňující mezery mezi hrou. Druhá třetina začala stejně, jako skončila ta první. Panterky měly více střel na bránu než soupeř, byly i opticky více na balonku, většina fanoušků by se ale nejraději přesunula na bar, kde běžela v televizi Evropská liga. Trápení obou soupeřů a kouzlo hostující brankářky konečně ukončila v 36. minutě Natálka Sátrová, když se trefila z dorážky po nahození kapitánky Šusterové. O 3 minuty později mohly Panterky slavit podruhé a opět to bylo po dorážce domácí 69, tentokrát po nahození Anežky Slané. Pokud někdo přišel do Radlic až na třetí třetinu nejen, že ho nemusela mrzet absence prvních dvou, ale ještě se mohl pokochat brankostrojem Panthers, které se rozstřílely takovým způsobem, až mnohým přihlížejícím muselo být hráčkám z Českých Budějovic líto. Štírky sice ještě zdramatizovaly zápas gólem Veroniky Jedličkové, která zůstala nehlídaná u mantinelu, to bylo ale ze strany hostů vše a otěže zápasu tak mohly vzít do svých rukou Panterky. Celou dvanáctiminutovku smrti začala střela Týny Lochmannové z 47. minuty, která rozjela kolotoč domácích krásnou ránou z osy hřiště. Oslavy ani pořádně neskončily a mohly začít znovu, když se v rozmezí jedné a půl minuty dvakrát trefila Eva Krauskopfová. 17 sekund po její druhé a celkově páté brance utekla po levém mantinelu znovu Kristýna Lochmannová a svým druhým gólem v zápase zvýšila už na 6:1! Hostující hráčky poté přidaly na důrazu, což vyústilo v přesilovku pro Panthers, kterou po krásné nahrávce Krauskopfové zužitkovala Natálka Sátrová a se čtyřmi body za tři góly a jednu asistenci tak zkompletovala hattrick! Sedmou a osmou branku od sebe znovu dělilo jen pár vteřin, po zmatcích v hostujícím brankovišti nezachytila Bartoníčková skákající balonek a Andy Nováková i s trochou štěstí doklepla míček do branky. Kolotoč domácích poté trochu ochabl, začalo se hrát hlavně tělem, což po tvrdém ataku na hranici faulu a vraždy odneslo koleno Lýdie Barákové, která se zvedala jen s velkými obtížemi a zápas nedohrála (podobný, byť nezaviněný zákrok byl k vidění i na druhé straně se stejným výsledkem). Prodlouženou jízdu pak v závěrečných minutách zaplatila hostům Eva Krauskopfová, která nejprve zkompletovala hattrick a poté výstavní ránou o břevno ze své obvyklé pozice na pravém mantinelu dovršila pověstnou desítku. Panterky tak porazily České Budějovice vysoko 10:1 a v osmifinále Poháru vyzvou na domácí půdě extraligové Bohemians, proti kterým slovy trenérů “snad začnou hrát stejně už od 1. třetiny“.

FbC Panthers – FBC Štíři Č. Budějovice 10:1 (0:0, 2:0, 8:1)
(B: 49., 51., 56. a 59. Krauskopfová, 36., 39. a 53. Sátrová, 47. a 51. Lochmannová, 53. Nováková – 41. Jedličková)