Těsné výsledky Dorostenců B znamenají tři body

Dorostenci B se v úvodních zápasech sezony o výsledek vždy prali až do posledních vteřin. Proti Bohemians C jim ještě výsledek 3:2 zajistil tři body, o hodinu později ale nestačili na Athletics 3:4 a z Tatranu si vezou tři body

DSC_0295

Ve sváteční den odstartovala v prosluněné stodole na Tatranu sezóna dorosteneckému „béčku“.

V sestavě 13+2 s početným realizačním týmem, z řad věrných a momentálně nehrajících spoluhráčů, nás čekala druhá rezerva FBŠ Bohemians a sestoupivší z minulé sezóny, Athletics Praha. Vzhledem k tomu, že byl přítomen fotograf, ale i početné zástupy fanynek, měli naši borci motivaci ukázat, jak se správně florbalově slaví svátek.

Utkání s Bohemians začalo zcela v naší režii, kdy jsme pruhované klokany nepouštěli ani k náznaku útočné akce a jejich ojedinělé pokusy, jsme bezpečně hasili v rohu. Naopak naše pušky nastartovali krásnými pasy střelce Guriče, který do první přestávky stanovil skóre na průběžných 2:0, v náš prospěch. Ve druhé třetině se probudili i klokani a podařilo se jím snížit. Ovšem s tím se nechtěl spokojit nenápadný snajpr Tvrdek a bleskově odpověděl svým pověstným tahem. Bohemians se podařilo ještě výsledek korigovat do konce druhého dějství. Třetí třetina již žádný gól nepřinesla a tak tato taktická bitva skončila 3:2 pro naše chlapce.

Před druhým utkáním jsme věděli, že nás čeká mnohem těžší soupeř a navíc borci začínali cítit nervozitu z přítomnosti fanynek na tribuně, které na nich mohly oči nechat. Nic naplat nebylo trenérovo nabádání k důrazné hře, dostatečné komunikaci na hřišti a rady, jak se vypořádat s dívčí přítomností, také nezabraly. Soupeř pomalu roztáčel svůj kolotoč a naši chlapci pomalu začali nastupovat a vozit se, jak na Břevnovském posvícení. Rozjezd Athletics trochu zkomplikoval Reitmajer, který velmi pohlednou individuální akcí z obrany, dokázal nadvakrát překonat hostujícího golmana. Poté se už kolotoč rozjel naplno a my jsme si zřejmě zaplatili prodlouženou jízdu.

Když už začínalo být naším borcům z této atrakce špatně a na tabuli svítilo skóre 4:1 pro soupeře, tak jsme konečně začali hrát a rozhodli jsme se, že soupeře také povozíme. Do hry jsme přidali tolik žádaný důraz, potřebnou komunikaci mezi hráči a rázem to bylo 4:3. Škoda, že toto probuzení přišlo až ve třetí třetině a zápas tak skončil pro nás bez bodu.

Nicméně všichni hráči, od obou golmanů až po posledního útočníka, si zaslouží za dnešní velkou bojovnost a disciplínu pochvalu.

FbŠ Bohemians C – FbC Panthers B 2:3 (0:2, 2:1, 0:0) (Mykola Gurič 2, Jan Tvrdek)
FbC Panthers B – Athletics Praha 3:4 (1:2, 0:1, 2:1) (Jakub Reitmajer, Antonín Loučka, Adam Jebousek)