Muži A brali v Kobylisích tři body

Muži A zahájili svou soutěž a to hned se soupeřem, kterého potkali nedávno v Poháru – pražskými Kobylisy.

1. kolo Divize, TJ Sokol Kobylisy – FbC Panthers 5:7 (2:4, 2:1, 1:2)

Pohárový duel skončil 8:4 pro naše borce a sestava Kobylis byla podobná, stále chyběla nejvýraznější postava Lukáš Janů a místo toho přibyl střelec z veteránské kategorie. Navíc do utkání vstoupili Panthers velmi dobře a už v deváté minutě to bylo 0:3 pro nás, kdy se trefili nejprve s pomocí nešťastného brankáře hostí Vavřínka Pavel Turianský, pak dvěma slepenými brankami Kolář a Janoušek.

Ovšem příjemně rozehraný zápas se náhle začal přeměňovat v již známý běs. Začalo to neproměněným nájezdem soupeře v podání Hrdličky, následně brankou v oslabení z ruky veterána Svrčka a dalším, již proměněným nájezdem Kočího. Ještě do přestávky jsme však znovu odskočili do dvoubrankového vedení, kdy se podařilo správně vystřelit Lubenskému.

V úvodu druhé části pak dal svůj premiérový ligový gól za Muže A mladíček Pokorný a zdálo se, že běsi jsou pryč. Šancí bylo dost, ale to by nesměli naši hráči usilovat o blahořečení domácího Vavřínka. Naší pečlivě připravené směsi laxnosti, nedůrazu, nepřesnosti a nekoncentrovanosti soupeř využil – nejprve Hrdlička po průniku Kočího a následně – opět v přesilové hře – a opět veterán Svrček po nahrávce Hrdličky. Po dvou třetinách tedy 4:5 pro naše barvy.

Třetí třetina už přinesla uklidnění, které nám chybělo v prostřední části hry a využili jsme toho, že i přes naše značné nedostatky, stál návrat soupeře do hry mnoho sil a klíčové postavy týmu Kobylis už nebyly úplně čerstvé. Mladíci ze třetí řady se postarali o navýšení náskoku o dva kusy, ale nevěřili byste, co se pak stalo – naše vyloučení – říkáte si, no to je jasné… ale že potřetí ze stejné situace vstřelí branku stejný hráč soupeře, který je navíc o rok starší než náš Boris, tak to už byste asi nečekali. Nebuďte ale smutní, naši borci to nečekali také a tak se schylovalo k zajímavému závěru utkání.

Ovšem tento závěr zvládli naši kluci mnohem lépe a pohlídali si ho a soupeře už do vážnějších šancí nepouštěli, velmi zkušeně se pak zachovali při power-play soupeře, kdy místo sbírání laciných kanadských bodů drželi míč na hokejkách a nechali ubíhat poslední vteřiny a když už se blížil konec, tak symbolicky poslední ránu zasadil efektně Patrik Míka.

Utkání, které vzhledem k povaze obou soupeřů, druhu, typu a podmínkám v hale, nevěstilo nic dobrého (však jsme také přišli o dva hráče – Martina Kostřicu, který bude brzy v pořádku a Petra Kölbla, který bude muset nechat svůj kotník odpočívat dlouho), se díky Bohu odehrálo v rozumných mezích, k čemuž přispěl i pro některé jedince tvrdší metr. Důležité jsou tři body a ty jsou doma, ovšem vzhledem k průběhu zápasu a naší převaze by mělo být skóre i vývoj jednoznačnější. Soupeř i přes absence hrál kvalitně a nevzdával se a snad z toho díky tomu plyne pro naše borce co nejvíce zkušeností.

Zítra, v neděli 27.09. nás čeká druhé kolo na půdě legendy a obhájce „titulu“ SSK Future, v 18:15 na Barrandově.