Muži v Poháru končí smolnou prohrou

pcp-logo-13-14Historie se opakuje a podobně jako před pěti lety vystavuje našim Mužům A pohárovou stopku FBC Liberec a to shodně ve 4. kole této soutěže. Podařilo se tedy vyrovnat historicky nejlepší umístění v domácí pohárové soutěži.

4. kolo Poháru České Pojišťovny FbC Panthers – FBC Liberec 5:6 (0:1, 3:2, 2:3)

Zápas byl pro naše borce a fanoušky s přívlastkem sváteční a všichni byli odhodláni na hřišti předvést maximum ze svých schopností. Sestava už ale stihla přijít o dva výrazné hráče, zkušeného obránce Rybku a nadějného mladíka Pokorného. Severočeši pak dorazili sice s kvalitní, ale minimalistickou sestavou 10+2 a i proto jsme byli svědky vyrovnaného zápasu, i když určitě by se našel někdo, kdo si přál, svézt se na pořádném kolotoči.

Hrálo se tedy vyrovnaně a oba týmy vyráběly nečekaně mnoho chyb při hře na míčku. Co bylo ještě podivnější, tak ani jeden soupeř se neměl k tomu tyto chyby trestat. Skóre se tedy poprvé měnilo až na konci úvodní části, po dobře a rychle rozehrané standardce hostů. Vyrovnání přišlo pak po trpělivé hře v přesilovce. No a pak to začalo – nezkušeně jsme se nechali vyloučit a to hned do tří a Liberec točil kolo štěstí dokola, ale ne a ne se trefit, k tomu ještě dvě naše šance v oslabení a na konci prvního trestu Liberec opět zvýšil. Ale v půlce utkání bylo zase vyrovnáno, kdy se ujala jedna z průměrnějších střel (oproti jiným, s extraligovými parametry). Následovala hra 4 na 4, která vyhovovala lépe libereckým a ti opět vedli. Do konce druhé části ale ještě stihl srovnat Daněk, který se nebál střílet a jeho střele pomohla teč.

A ve třetí třetině pak přišly chvíle domácích, kdy se kumulovala jejich forma a odhodlání a svého soupeře dostávali více a více pod tlak, z čehož dvakrát vyplynulo jednobrankové vedení. To ale pokaždé Liberec dokázal umazat a když už se vše schylovalo k prodloužení, projevila se zkušenost hostů, kteří hráli až do poslední sekundy, kdy také dali rozhodující branku. Štěstí, které se nás drželo celý zápas a Liberci tak trochu chybělo, udělalo hodně rychlou otočku.

Zápas, kdy naši borci podali svůj životní výkon, tak skončil smutnou a smolnou prohrou, kterou si za to, co předvedli nezasloužili. Budiž jim to ale zkušeností a odrazovým můstkem do jejich soutěže, která startuje už tento víkend!

Díky všem fanouškům za podporu a hráčům za napínavou podívanou!

Srovnání s minulým zápasem

Hrálo se ve středu  13. října v Radlicích, výsledek 3:9 (1:4, 0:3, 2:2)

Kdo se účastnil obou utkání

Z našich borců to byli Marek Pech, Jirka Ptáčník a mohl to být i Jakub Rybka pokud by ho neskolila nemoc.

Na straně hostů to pak byla známá jména, brankář Miroslav Svoboda, Martin Blažek, Pavel Hůza a David Böhm.

20101013 Ma Pohar Liberec