Zmrtvýchvstání a domácí beton – Junioři B vezou z Berouna bod

Rezerva juniorů se vydala do Berouna, kde poměřila síly s Rokycany a domácím celkem. Zatímco v prvním zápase se výběru trenéra Ptáčníka podařilo srovnat stav z 0:5 na 5:5, domácí Sport Eden už se zaskočit nenechal a díky dvěma gólům ve třetí třetině zvítězil 0:2.

20150920 - Juniori B (1)V poslední letní neděli se juniorská rezerva rozjela do Berouna na svůj první turnaj nové sezóny.

V počtu 13+2 byla sestava nadupaná, stejně jako byl nadupaný biceps kapitána Paučka v improvizované kapitánské pásce, kterou pro tento turnaj představovalo potítko. První soupeř byl až z dalekých Rokycan, což byla pro všechny jedna velká neznámá, obzvláště pro nového trenéra Ptáčníka, který neměl o soupeři žádné informace a jeho nervozita a očekávání z prvního utkání tak byly viditelné.

Do utkání jsme vstoupili příliš lehkovážně a soupeř nám rychle ukázal své kvality. Již po pěti minutách svítilo na světelné tabuli skóre 3:0 v náš neprospěch a do první přestávky už to bylo 4:0. Nicméně, naši borci dodržovali pokyny a nabádání k trpělivé hře, přidali na důrazu v obranné fázi a tato strategie začala přinášet ovoce. I když soupeř v druhé třetině přidal jeden gól, nám se postupně dařilo ukrajovat z jeho náskoku, až se skóre zastavilo na rozdílu jediné branky. Soupeře tento průběh utkání kupodivu zaskočil a jejich sebevědomí z prvních minut bylo dávno pryč, čehož dokázali naši borci využít a minutu před koncem utkání srovnali na konečných 5:5.

Druhé utkání s domácím Berounem bylo ve znamení líného nedělního odpoledne, kdy místy hra připomínala spíše chodecké závody. Naši chlapci měli sice územní i střeleckou převahu, ale bohužel už jim zbyly pouze slepé náboje do jejich pušek a tak jsme za celý zápas nevstřelili jediný gól. Za to našemu soupeři se podařilo dopravit jednu vlaštovku do naší sítě a v našem závěrečném povstání jsme inkasovali gól druhý. Utkání tak skončilo 2:0 z pohledu našeho soupeře.

FbC Sokol Rokycany – FbC Panthers 5:5 (4:0, 1:3, 0:2) (Petr Vobecký, Jan Tvrdek, Tomáš Hruška, Lukáš Beran, Tomáš Drašnar)
FbC Panthers – Sport Eden Beroun 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)