Muži B z výletu s plnou porcí bodů

20150920 Mb Sparta a Black AngelsNeděle znamenala vstup do sezony i pro Muže B, kteří vyrazili do Kostelce nad Černými lesy, kde se měli setkat s týmy, které znali už z loňské sezony, ale vzájemná bilance nehrála v náš prospěch.

Začátek byl ale poznamenán organizační chybou na naší straně a tak jsme k zápasu dorazili v čekací době. Pomalu jsme se dostávali do optimálního tempa, soupeř byl dobrý, ale my lepší, ovšem skóre se dlouho neměnilo. První gól nám dala Sparta do šatny, naši borci reagovali třemi slepenými brankami v polovině zápasu a druhý z nich dal veterán Petr Svojítka, což, jak víme, je signál, že se daří a i když soupeř do druhé pauzy ještě snížil, sebevědomí bylo na naší straně a do třetí části jsme nastoupili neskutečně dobře a zápas dohráli s přehledem do konce.

Druhý soupeře, Black Angels B, jsme se obávali více, protože řadu hráčů dobře známe z mládežnických soutěží, ale oproti rannímu utkání jsme dobře začali už od první třetiny, po které svítil stav 3:0. Do druhé třetiny jsme tedy vstoupili s očekáváním a stav po dvou částech byl neuvěřitelný 5:0, soupeř nám nedal gól ani z dvojnásobné přesilovky a zápas jsme pak opět kontrolovali a dovedli do zdárného konce.

Bodově nejvíce sklízeli mladíci Matěj Dopita (4+1), Štěpán Hanzl (2+3) a Martin Šáda (2+1) a za zmínku stojí řečený veterán Petr Svojítka (2+0), v brance pak neuvěřitelně podržel Pavel Chlup.

Na úvod sezony tedy velice přesvědčivý, zodpovědný a týmový výkon jak zkušené tak mladé lajny, odměněný plným bodovým ziskem. Až na občasné nevynucené chyby, debaty s rozhodčími a zbytečné fauly to bylo na velkou pochvalu a doufejme, že nám taková forma a štěstí vydrží, protože nás čeká ještě mnoho těžkých a kvalitních soupeřů.

AC Sparta Praha B – FbC Panthers B 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
FbC Panthers B – Black Angels B 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)