Sezona začíná, soupeři čekají…

ceskyflorbal
Kliknutím přejdete na profil klubu na webu českého florbalu.

Jenom tři dny zbývají do začátku velkého ligového kolotoče, první ligové zápasy začnou tuto sobotu 19. září a poslední sirény zazní až v neděli 1. května!

Muže A čeká soutěžní pole obměněné jen z části, tradiční metropolitní soupeře rozšířili známí Athletics a méně známí nováčci z Benešova a Olympu.

Ostatní rezervní týmy mužů mají naopak každý rok velkou obměnu soupeřů a stejně tak každý rok přichází kvalitnější a připravenější. Za zmínku stojí tradiční Vorms, kteří po nepovedené a sestupové sezoně sami dobrovolně šli ještě o soutěž níž a budou hrát tedy s naším C týmem, další zajímavostí C týmu je, že se v soutěži budou měřit se svým tréninkovým partnerem Elite Praha a to dokonce hned v úvodním kole doma!

Zvláštností letošního ročníku také je, že jsme nepřihlásili do soutěže legendární E tým, ovšem na sezonu následující to vypadá na návrat.

Ženský A tým pak kromě známých soupeřů obdržel ještě vítěze regionálních soutěží a tak se bude jeho soutěž hrát v nestandardním počtu 17 účastníků celostátně s regionálním zvýhodněním – tedy ano, dobrá zpráva pro fanoušky – zápasů s Plzní bude dost :-)

Ženský B tým pak bude mít v soutěži hned dva nové týmy nového oddílu – FBC Texas, jehož základ budou tvořit hráčky, co v loňské sezoně nastupovaly za rezervní týmy Elite Praha.

Junioři A mají soutěž jen o  devíti z poloviny známých účastnících a budou proto hrát s každým tříkolově.

Junioři B, nově přihlášené družstvo, budou pak mít ochutnávku celostátní chuti, protože do jejich soutěže jsou mimo známé soupeře z regionu ještě zařazena družstva ze Sokolova a Rokycan.

2. liga dorostenců, kde nastupuje náš A tým pak zažila rozšíření počtu družstev z 11 na 13 týmů, takže budou mít více zápasů a potkají se mimo jiné třeba s týmem Lhokamo Praha.

Juniorky a Dorostenky budou v této sezoně nastupovat pod hlavičkou Elite Praha, soutěž Dorostenek prochází nyní úpravou potom, co jsme my jedno z našich družstev odhlásili a stejně tak tým Black Angels.

Těšíme se tedy na mnoho zápasů, gólů, zkušeností a hlavně co nejvíce pozitivních emocí a zážitků!

Díky i Vám fanouškům a rodičům, že se snažíte na hřišti podporovat a motivovat a nevytvářet negativní atmosféru a zbytečný tlak, jako tomu je u jiných oddílů.

20150916 infografika k sezoně