Pohár Žen: Ze základní skupiny bez ztráty bodu

pcp-logo-13-14O víkendu 12. – 13. září. začal Pohár České pojišťovny i pro naše ženy. Za svými soupeřkami musely vycestovat do nedalekých Kralup nad Vltavou, kde se ve skupině B postupně utkaly s Kladnem, Litvínovem, Kralupy a týmem Start98. Nutno podotknout, že holkám v sestavě chyběly nejen některé opory týmu, ale zároveň i trenéři, kteří tou dobou absolvovali školení licence B v Nymburce.

FbC Panthers – FBC Kladno 4:1

Utrpěné vítězství, jinak asi tento duel nazvat nelze. Možná sehrála svou roli nervozita z prvních zápasů či neznalost povrchu, každopádně zápas mnoho florbalové krásy nenabídl. Soupeřky byly velmi houževnaté a i přesto, že většinu míčků pouze odpalovaly ze své obranné poloviny, naskytlo se jim několik možností skórovat. Balónek v naší síti skončil naštěstí pouze jednou. Již v tomto zápase se ukázal velký nešvar, který nás provázel celý víkend, kdy jsme do soubojů šli spíše holemi než tělem.

SK Bivoj Litvínov – FbC Panthers 2:7

V porovnání s prvním duelem se tento zápas odehrával o mnoho florbalových úrovní výše. Soupeře dobře známe z 1.ligy žen, takže jsme věděly, co očekávat. Zápas nabídl mnoho pohledných akcí a kombinací. Hrálo se v mnohem vyšším tempu než v předchozím střetnutí a chvílemi se zdálo, jako by na hřiště nastoupil úplně jiný tým oproti prvnímu utkání. Především dodržování taktických pokynů a přesnost v zakončení dovedlo Panterky k pohodovému vítězství.

Po prvním hracím dni zaznamenaly holky 100% bodový zisk. V prosluněný nedělní den byl cíl jasný, tedy zisk dalších 6 bodů a první místo ve skupině.

FbC Panthers – Kralupy n/V 12:4

V prvním nedělním utkání jsme narazily na papírově nejslabší celek naší skupiny. Začátek zápasu tomu však nenapovídal a vypadalo to, že holky jsou myšlenkami ještě v posteli. Nedůraz a naprosté ignorování pokynů nás dovedlo až k nerozhodnému stavu 2:2. Stačilo však několik motivačních slov a obraz naší hry se podstatně změnil, což vedlo k několika gólům v brance soupeře. I přesto jsme ale dopustily další dva góly v naší brance, proto těžko říct, zda-li je výsledek 12:4 vůbec úspěch. Skóre by mohlo být ještě dvakrát větší, nebýt naší střelecké impotence. Poučení pro příště je jasné, hrát důrazněji a efektivněji.

Start98 – FbC Panthers 3:4

Na konec pohárové skupiny nám los přisoudil asi nejtěžšího soupeře. Věděly jsme, že to nebude lehké, únava již byla znát, ale rozhodně jsme šly do zápasu s jasným cílem vyhrát. Jako první vstřelily gól soupeřky, ale z této studené sprchy se nám podařilo vzpamatovat. Brzy se nám podařilo skóre vyrovnat, smírný stav ale dlouho nevydržel. Po chybách pramenících především z nedůrazu – jako ve všech zápasech – odskočil soupeř do vedení 3:1. Pro někoho již možná ztracený zápas, ale rozhodně ne pro nás, času bylo dostatek a především jsme věděly, že na soupeřky máme. Zabojovaly jsme, a i přes neproměněný nájezd jsme nakonec dotáhly zápas do vítězného konce.

S 12 body, tedy bez ztráty kytičky, jsme skončily 1. ve skupině B. Ve 2. kole Poháru České pojišťovny nás čeká tým FBC Štíři České Budějovice, termín ani místo utkání ale zatím není známo; bude doplněno co nejdříve.