Pohár Mužů: Postup do 4. kola

pcp-logo-13-143. kolo Poháru České Pojišťovny, FbC Panthers – TJ Sokol Kobylisy 8:4 (4:2, 1:1, 3:1)

V neděli večer se odehrálo v Radlicích 3. kolo domácí pohárové soutěže a naším soupeřem byl další celek z Divize, pražský rival z Kobylis. Papírově tedy utkání slibovalo napínavý a vyrovnaný zápas, plný osobních soubojů, bolesti a emocí.

Již ale při rozcvičce bylo znát, že soupeř, který dorazil v počtu 9 + 1 a bez zraněné opory Lukáše Janů, bude spíše tím pasivnějším a méně aktivním na hřišti, což se také potvrdilo.

Naši borci začali velmi slušně a již v šesté minutě to bylo 3:1 a všichni začali doufat v kanonádu. Záhy ale začali naši borci nepochopitelně běsnit – zřejmě tím, jak se připravovali na vyhrocený a tvrdý duel, ale ten nepřicházel, zápas se vyvíjel až příliš pohodlně – a odstartovali sérii zbytečných vyloučení, jejichž počet se zastavil až v polovině zápasu na počtu pět!

To samozřejmě soupeře vrátilo do hry a tak druhá třetina skončila nerozhodně a vše bylo o tom, zklidnit emoce a zápas znovu získat pod kontrolu a dovést ho do vítězného konce, což se nakonec povedlo a nejvíce bodově se o to zasloužili matador Jaroslav Janoušek a nováček Lukáš Tomeš (oba 2+2), urodilo se i našim drobnějším hráčům – Kubovi Veverkovi a Jirkovi Krůškovi (oba 1+1) a po jednom důležitém gólu dali kapitán David Kolář a mladíček Lukáš Pokorný.

Zajímavostí bylo i to, že z dvojice delegovaných rozhodčích Dunda – Flek se první jmenovaný nedostavil, ovšem zrovna mezi diváky byla jiná dvojice rozhodčích Kropáček – Novák, z nichž druhý jmenovaný se ujal role náhradníka a zápas tak mohl proběhnout řádně.

V pohárové jízdě našich mužů stojí teď soupeř o něco větší, zkušený a letos jen prvoligový FBC Liberec. Bude se hrát opět doma a termín aktuálně řešíme – má být v rozmezí 17. – 28. září.