Muži prošli základní skupinou Poháru České Pojišťovny

Je již pomalu tradicí, že v rámci dospělé části soustředění hrají Muži i základní skupinu domácí pohárové soutěže – Poháru České Pojišťovny a ani letošní rok nebyl výjimkou. Jen na soutěžním sekretariátu na to jaksi zapomněli, a tak do naší skupiny byly nalosovány týmy z Pardubického kraje.

Výhodou je „domácí“ prostředí, tedy zázemí haly Lokomotiva a určitě také masivní a často i bouřlivá podpora diváků – ostatních účastníků tohoto velkolepého zájezdu. Nevýhodou je pak samozřejmě to, že se dělají experimenty se sestavou v zápasech s neznámými soupeři. To ale zároveň také přidává na atraktivitě a zejména hráči rezervních týmů si tak můžou užít pocit, který jinak zažívají „jen“ áčkaři.

Skupina H

FbC Panthers – ŽSK Třemošnice 7:4 (5:0, 1:2, 1:2)

V úvodním zápase nás soupeř načapal ještě skoro spící a trvalo několik dlouhých minut, než jsme se probrali. Klíčové ale bylo, že stav byl stále 0:0 a naší spavou nemoc chytil evidentně brankář soupeře, který měl v první třetině úspěšnost zákroků méně než 50%. Vedení 5:0 po první třetině je pro nás něco velmi výjimečného, a tak jsme samozřejmě soupeři nechali pár možností, jak se do zápasu vrátit. Mimo tato okénka to ale byl zápas dobře zvládnutý a s přehledem dotažený do konce. Brankovou explozi pak zaznamenal po zranění se navrátivší mladík Daniel Škvor!

SK Spartak Slatiňany – FbC Panthers 3:4 (1:1, 1:0, 1:3)

Věděli jsme, že se jedná o nejslabší tým skupiny, že několik hráčů soupeře hrálo dříve za tým Violets a zároveň jsme věděli, že soupeře nesmíme podcenit, protože v kombinaci s naší únavou a výdejem sil v prvním zápase, ale ani to nám nezabránilo soupeře podcenit a přistoupit na styl hry, který vyhovoval samozřejmě spíše jemu. Bez pohybu, důrazu a nápadu jsme se trápili zápasem a Spartakové číhali na svou šanci a před polovinou utkání šli do vedení 2:1. Asi až to byl ten moment, kdy si hráči uvědomili, že je třeba přidat a přicházel tlak, ale ne branky. Ty pak přišly o několik minut později a hned 4 (tři do sítě soupeře a jedna do naší) v rozmezí ani ne dvou minut. Zápas se sice dohrával trochu nervózně, ale pod kontrolou naší moci.

FBC Kutná Hora – FbC Panthers 2:4 (0:3, 0:0, 2:1)

Proti soupeři Mužů A z Divize nastoupily dvě lajny hráčů A týmu, kteří před zápasem vypouštěli i trochu té mediální mlhy, takže nezkušený divák by si snad mohl myslet, že se schyluje k přestřelce na jednu bránu. To by ale naši borci museli udržet hru po celý zápas na takové úrovni, jak do něho vstoupili. Místo toho se pomyslná křivka kvality průběžně a pozvolna řítila dolů a korekce skóre ze strany Kutné Hory v závěru to jen potvrzuje. Prostě k dokonalosti to mělo daleko, ale body byly všechny.

FbC Panthers – FBK Piráti Sokol Chrudim 2:6 (0:2, 0:0, 2:4)

A hlavně tou dobou už bylo dávno jasné, že není to Kutná Hora, kdo bude s námi hrát o vítězství ve skupině, ale právě naopak sympatický, kvalitní a disciplinovaní – paradoxně ale Piráti z Chrudimi. Přestože jejich hra byla bez problémů čitelná, tak byla tak kvalitně, rychle, jednoduše a technicky dobře provedená, že naši borci prostě nestíhali a soupeři stačilo pak vedení „jen“ o dva góly, aby zápas začal zcela kontrolovat. Mobilizace sil už na nějaké efektivní napadání prostě nestačila.

Konečné druhé místo ve skupině znamená druhé kolo v následujícím víkendu s nejhubenějším a nejtechničtějším týmem – soupeřem z Divize – Wizards DDM Praha 10, se kterým mají naši Muži v poslední době pozitivní bilanci a z kabiny naopak bylo slyšet úlevu, že jsme se vyhnuli nechtěnému Nymburku.

Hrát se tedy bude o víkendu 5. nebo 6. září doma v Radlicích!

Sestava: První zápas odehrála mužská rezerva, týmy B a C s pár Juniory. Do druhého zápasu kromě nich nastoupil jako žolík specialista na vhazování Pavel Daněk. Zápas s Kutnou Horou odehrálo 11 vybraných hráčů A týmu a k poslednímu zápasu s favorizovanou Chrudimí se sešikovali ti, co nebyli zranění, sestřelení či odvolání předčasně k pracovním povinnostem A, B i C týmu a Juniorů.