Ohlédnutí za Czech Open 2015

Účinkování mužského a ženského výběru Panthers skončilo i přes nadějný výkon ve skupině už v prvním kole play-off. Nejúspěšnějším zástupcem klubu se tak překvapivě stal tým juniorů, kterému od zisku vysněné medaile chybělo jen pár kroků, když hořkost porážky ve vyřazovacích bojích pocítil až ve čtvrtfinále s prvoligovým Chodovem.

CO

Junioři

Trenéři: David Kolář, Patrik Míka, Štěpán Weber

Překvapivě nejúspěšnější kategorie. I přes těžké zápasy ve skupině smrti, složené z mistra ligy Tatranu, pražského Bučisu a účastníka švédské Superligy KAIS Mora, kde Panteři získali jediný bod, se dokázala vzedmout k neskutečným výkonům v play-off, kde nejprve porazila v nádherném zápase prvoligové Pardubice, poté na (pro Pantery prokleté) nájezdy florbalisty Vsetína a na závěr dlouho vzdorovala dalšímu účastníkovi české nejvyšší soutěže, Chodovu, který o své výhře rozhodl až v závěru zápasu.

Výsledky

Skupina

FbC Panthers – FC Bučis Team 2:7 (0:3, 2:4)

V úvodním zápase proti svému ex-ligovému soupeři Panteři nedokázali uspět a prohráli vysoko 2:7. O branky našeho týmu se postarali až v závěru Marek Bajtoš a Matouš Bohuslav Cipro.

KAIS Mora UIF – FbC Panthers 3:3 (1:2, 2:1)

V důležitém a velmi vyrovnaném zápase proti švédské Moře nejdříve Panteři vedli, ještě do konce první půle naopak prohrávali, poté zase vedli a až 20 sekund před koncem si jeden z obránců nešťastně srazil míček do vlastní branky a oba celky tak braly po bodu. V kontextu s dalším vývojem turnaje byla remíza vlastně vítězstvím…

Tatran Omlux Střešovice – FbC Panthers 8:0 (4:0, 4:0)

Případná výhra by Pantery posunula v tabulce na lepší výchozí pozici, ligový mistr se ale dobrým výkonem zaskočit nenechal a i přes vyrovnaný úvod dokázal nasázet 8 gólů do branky hostí. Junioři Panthers tak do vyřazovacích bojů vstoupili z nejhorší možné pozice a čekal je souboj proti celkově druhému týmu skupiny D, prvoligovým Pardubicím.

Play off

1/16-finále : FbC Panthers – Sokol Pardubice 6:5 (3:4, 3:1)

Ve strhujícím utkání proti účastníkovi 1. ligy Panteři od začátku dotahovali náskok soupeře. Po přestřelce v první půli (ve 4.minutě byl stav už 1:3) se hra trochu uklidnila a oba týmy drželi nad vodou brankáři. Konečný obrat z 4:5 na 6:5 dokonal během půl minuty Martin Vacenovský a díky jeho trefám se Panterům prodloužil pobyt na Czech Open minimálně o jeden zápas.

Trenéři: Junioři i přes velmi těžkou základní skupinu, ve které obsadili poslední místo, dokázali v 1/16 finále porazit po strhujícím utkání účastníka juniorské G2 ligy Sokol Pardubice. Zápas byl skutečně napínavý až do poslední sekundy. Kluci si zaslouží obrovskou pochvalu za předvedený výkon, kdy krom „potu a slz“ obětovali i vlastní krev.

1/8-finále : Florbal Vsetín – FbC Panthers 4:5n (3:1, 1:3)

Ve vyrovnaném osmifinále Panteři prospali začátek a na konci první půle prohrávali 1:3. Začátek té druhé jim ale vyšel na jedničku a během tří minut otočili skóre ve svůj prospěch. Vsetín si ale vyrovnávacím gólem vynutil nájezdy, které byly pro přítomné fanoušky a trenéry z řad mužského a ženského výběru Panthers velkým strašákem, neboť právě tyto dva výběry dovednostní soutěž nezvládly a z turnaje vypadly hned v prvním kole. Junioři ale zachránili čest klubu a po vítězném pokusu kapitána Dominika Hudce postoupili do čtvrtfinále!

Trenéři: Junioři si po nájezdech poradili se Vsetínem a od 17:50 na ČVUT vyzvou ve čtvrtfinále Chodov!

1/4-finále : FbC Panthers – Florbal Chodov 3:6 (3:3, 0:3)

Juniorský celek se postupem do čtvrtfinále stal historicky nejúspěšnějším výběrem Panthers v této kategorii, hráči ale pomýšleli na ještě lepší umístění – v případě výhry nad prvoligovým Chodovem by postoupili do semifinále turnaje, což znamenalo i jistý zisk medaile. Chodov ale nechtěl Panterům tento sen usnadnit a od začátku se tlačil směrem k domácí brance. Na každý gól hostí ale dokázali Panteři rychle odpovědět a po první půli tak svítil na ukazateli skóre výsledek 3:3. Nutno podotknout, že při domácích stálo štěstí, hráči z jižního města několikrát trefili brankovou konstrukci. Druhý poločas už byl ale jasně v režii Chodova, který zúročil své zkušenosti z ligy a po výhře 3:6 poslal naše juniory definitivně na soustředění.

Trenéři: I úžasná pouť našich juniorů končí po vyrovnaném utkání s Chodovem (3:6). Celý realizační tým před klukama smeká, předvedli jste úžasný výkon!