Panteři se na Czech Open utkají se Švédy a Švýcary, juniory čeká mistrovský Tatran

Velmi zajímavé soupeře přiřkl dnešní los Panterům na Czech Open, které začínají 13. srpna. Zatímco muže čeká kromě florbalistů Litoměřic dvojice protivníků z tradičních florbalových zemí Finska a Švýcarska, ženský výběr narazí na výběry z „exotičtějších“ krajin Německa a Slovinska. Juniory pak čeká soupeř nejtěžší, hned v základní skupině vyzvou současného mistra G2 ligy, Střešovický Tatran.

czech_open_remastered

Junioři

Juniorskou kategorii dělí od posledního soutěžního zápasu k Czech Open propastných 137 dní. Na rozdíl od svých mladších spoluhráčů se totiž toto družstvo nezúčastnilo letošního ročníku Prague Games a tak bude Czech Open první velkou zkouškou nejen pro novou trenérskou dvojici Míka-Kolář. Dokáží ale Panteři uspět v základní skupině proti silným soupeřům?

Tatran Omlux Střešovice – Jeden z nejtěžších (ne-li nejtěžší) možných soupeřů. Tatran skončil v nejvyšší juniorské soutěži třetí po základní části, v play-off ale postupně udolal Mladou Boleslav (3:2 na zápasy), Vítkovice (3:0) a ve finále dokázal přehrát Bohemians (3:2), čímž si před téměř 250 diváky mohl vychutnat zisk mistrovského titulu.

FC Bučis Team – Druhý pražský tým, Bučis, už je Panterům florbalově známější. Oba týmy spolu totiž hráli ve stejné soutěži, tedy ve 2.lize juniorů. Zatímco Bučisu ale 46 získaných bodů stačilo na příjemné třetí místo, Panteři se s pouhými 7 body umístili až na samotném spodku ligové tabulky a pro následující ročník tak 2.ligu opustili. Zajímavostí je, že obě střetnutí ovládl Bučis, který dokázal Pantery doma porazit 7:2, na hale v Radlicích pak dokonce 10:1. Nejproduktivnějším hráčem v těchto zápasech byl na straně Panthers Lukáš Pokorný (1+1), v týmu Bučisu pak Tomáš Vondruška (3+2) a Antonín Šiška (4+1).

KAIS Mora UIF – Švédský soupeř je pro Pantery velkou neznámou. Turnajů jako je Prague Games či Czech Open se účastní pravidelně, v loňském roce dokonce ovládl ženskou složku právě na Prague Games. V Superlize si Mora nevede příliš dobře, v minulé sezoně dokázala nasbírat pouhých 12 bodů a z posledního místa se tak propadla do 2. švédské ligy.

kdy kde skóre
13.08. 09:20 Hamr IV FbC Panthers CZE FC Bučis Team CZE 2:7
13.08. 11:40 Hamr IV KAIS Mora UIF SWE FbC Panthers CZE 3:3
14.08. 08:50 Hamr II Tatran Omlux Střešovice CZE FbC Panthers CZE 8:0
14.08. 08:50 Hamr II FbC Panthers CZE Sokol Pardubice CZE 6:5
14.08. 08:50 ČVUT Florbal Vsetín CZE FbC Panthers CZE 4:5n
14.08. 08:50 ČVUT FbC Panthers CZE Florbal Chodov CZE 3:6

Muži

Mužská složka zakončila sezonu na 5. místě divize a nedosáhla tedy na vysněný postup do národní ligy. Ještě před letní přípravou se ale část hráčů zúčastnila turnajů v Brně a Liberci. Podstatně větší skupina přijela do Brna, kde byly přihlášeny hned dva týmy, díky čemuž si zahrálo i několik hráčů z širšího kádru. Zatímco “A“ tým ve skupině prohrál jen jednou (2:5 s výběrem extraligového Brna) a obsadil druhé místo, béčko ve skupině dokázalo získat pouhé čtyři body za jednu výhru (4:1 proti FbC Droždín) a jednu remízu (2:2 s Morgan Brothers). Na rozdíl od svých zkušenějších kolegů také vypadlo hned v prvním kole play-off, když těsně nestačilo na Valašské Klobouky a prohrálo 4:3. Áčko se přes první kolo dostalo výhrou 3:1 nad Fizzy Bubblech, v osmifinále ale podlehlo zkušenějšímu Polámanému Mixéru 2:9. Pro mužskou kategorii je Czech Open poslední prověrkou před prvním kolem Poháru České Pojišťovny (hrané v Plzni) a následujícímu začátku ligové sezony.

LFP Litoměřice – Lovosice, na Czech Open hrající pod hlavičkou Litoměřic, se v minulé sezoně umístili na 7. místě tabulky Divize A (Divizi hraje i elitní kategorie Panthers). Nejvýraznějšími postavami tohoto týmu jsou Jakub Malý a Vladimír Cinker, kteří dokázali během sezony nasbírat 34, respektive 29 bodů. Slabinou týmu je defenzivní činnost, obrana Lovosic byla v uplynulé sezoně druhá nejhorší z celé soutěže (177 inkasovaných gólů).

UH Appenzell – Švýcarský soupeř si ve 3. lize nevedl špatně, za sezonu zvládl posbírat 30 bodů, což bez problémů stačilo na celkové druhé místo. Mužstvo se vyznačuje dobrou spoluprácí mezi hráči, což je vidět i na kanadském bodování – nejvyšší ohodnocení má v tomto ohledu Florian Manser (11 bodů za 4 góly a 7 nahrávek), devátý Pascal Gmünder má ale o pouhé 3 body méně!

FB Topgrandma – Bohužel nejsou dostupné žádné informace.

kdy kde skóre
13.08. 14:40 Hamr IV FB Topgrandma FIN FbC Panthers CZE 3:3
13.08. 18:10 Hamr IV FbC Panthers CZE UH Appenzell SUI 2:1
14.08. 08:40 Zelený pruh FbC Panthers CZE LFP Litoměřice CZE 6:2
14.08. 08:40 Kunratice FB Hurrican Karlovy Vary CZE FbC Panthers CZE 1:0n

Ženy

Ženy se během uplynulé sezony dokázaly vypracovat až na 1. místo prvoligové tabulky, když zaváhaly jen s největšími konkurentkami – Plzní, Brnem a ex-extraligovou Jihlavou. Do play-off postoupily z nejvýhodnější pozice a do prvního kola play-off si vybraly Bivojky z Litvínova, kterým po venkovní výhře 6:3 nedaly na domácí půdě šanci a přestřílely je poměrem 11:4. Druhé kolo, tedy finále, už bylo oproti předpokladům složitější. Panterky sice uspěly v Jaroměři 5:2 a doma mohly dokonat postup, díky skvělé golmance soupeře ale prohrály 2:3 a o svém vítězství v sérii tak rozhodly až ve třetím zápase, kde si pohlídaly nebezpečné brejky protihráček a zvítězily 5:0. V baráži o extraligu proti Sokolu Královské Vinohrady v prvním utkání dokázaly svého soupeře překvapit a z Riegerových sadů si odvézt výhru 6:3. Vinohrady ale dokázaly využít své zkušenosti z nejvyšší soutěže a po výhrách 9:5 a 5:3 na hale Tatranu Střešovice dokonaly obrat na své domácí půdě, kde přehrály Panterky 6:5 a udržely si tak extraligovou příslušnost i pro nadcházející sezonu. Pro ženský výběr Panthers tak bude Czech Open zkouškou, zda-li dokáží konkurovat i dalším tuzemským a zahraničním soupeřkám.

Borovnica floorballshop.si – Jediné ženské mužstvo slovinského FBC Borovnica. Úspěšně bojuje v 1.národní Slovinské lize. V loňské sezoně se slovinky dostaly až do 1/32 finále, kde podlehly fotbalovým skóre 0:1 Hagfors IF Ungdom (zajímavostí je, že tohoto soupeře pak v 1/16 finále vyřadily hráčky švédského KAIS Mora, tedy letošního soupeře juniorů)

TEAM Demons – Tým pod hlavičkou portálu florbaloveturnaje.cz složený z hráček české extraligy, 1. a 2. ligy. Na některé z turnajů pravidelně dojíždějí i zástupkyně Panthers.

Whoop Whoop BerWien – Jeden ze 4 německých zástupců na Czech Open. V minulé sezoně skončily hráčky z Berlína na 6. místě (z 8 celkových) v regionální lize. V loňském ročníku Czech Open vypadl hned v prvním kole play-off, kdy podlehl Ovocné Bázi vysoko 0:11.

kdy kde skóre
13.08. 14:00 Hamr III Borovnica floorballshop.si SLO FbC Panthers CZE 0:0
13.08. 20:00 Hamr II FbC Panthers CZE Whoop Whoop BerWien GER 5:0
14.08. 10:40 Zličín FbC Panthers CZE florbaloveturnaje.cz TEAM demons CZE 3:0
14.08. 10:40 Hamr II TJ Sokol Královské Vinohrady CZE FbC Panthers CZE 1:0n