Největší mezinárodní florbalový turnaj mládeže v ČR Prague Games zveřejnil rozlosování do základních skupin. Náš klub obsadí tři chlapecké kategorie – B13, B14 a B16 (hráči do 13, 14 a 16 let). Zatímco třináctileté čeká „jen“ finské Loiske, další dvě kategorie se střetnou hned se dvěma zahraničnímy týmy.
B13
Naši letošní mladší žáci (do ročníku 2002) se v základní skupině potkají s FBŠ Slavia Plzeň, „bílým“ týmem Tatranu a již zmíněmým Loiske z Finska.
Tým Tatranu Red vloni celou kategorii B12 vyhrál. Potkali jsme se s ním už v základní skupině, kde nás porazil 6:2. Druhý Tatran (Black), složený převážně z elévů, jsme pak v předkole play off porazili 10:0 a v dalším kole jsme po remíze 3:3 vypadli na samostatné nájezdy s bratislavskými Snipers. Letos jsou v rozpise jen Tatran White a Black. Tak uvidíme, zda nastoupíme proti nabušenému favoritovi, nebo nezkušené rezervě.
Plzeňáci vloni vyhráli svou skupinu, ale pak vypadli hned v prvním kole play off proti Mocným Tuleňům z Podbořan. Finové se vloni na Prague Games neobjevili

Rozpis utkání
kdy | soupeři | kde | |
---|---|---|---|
8.7. | 8:40 | FbC Panthers B13 – FBŠ Slavia Plzeň | Zelený pruh |
8.7. | 13:00 | Loiske – FbC Panthers B13 | Zelený pruh |
9.7. | 13:30 | Tatran Střešovice White – FbC Panthers B13 | ČVUT |
Play off
Termíny dalších zápasů záleží na umístění v základní skupině.
když to bude: | kdy | kde | s kým |
---|---|---|---|
1. místo | 10.7. 8:50 | Zelený pruh | W B4/G5 |
2. místo | 10.7. 12:10 | Štěrboholy | G3 |
3. místo | 9.7. 19:00 | ČVUT | C4 |
4. místo | 10.7. 9:40 | Štěrboholy | H1 |
B14
Věkovou kategorii starších žáků (do r. 2001) čeká kromě plzeňské Slavie švýcarský Floorball Köniz a Skoghalls IBK ze Švédska s pořadovým číslem 2. Jestli jde o B tým, nebo Švédi postaví dva rovnocenné výběry, se uvidí podle předvedené hry ;-)
Plzeň byla vloni poslední ve své skupině, ale pak postoupila až do čtvrtfinále, kde ji vyřadilo až finské Happee. Panteři vloni kategoii B13 neobsazovali, stejně jako oba zahraniční soupeři.

Rozpis utkání
kdy | soupeři | kde | |
---|---|---|---|
8.7. | 8:40 | FbC Panthers B14 – FBŠ Slavia Plzeň | Jedenáctka VS |
8.7. | 13:30 | Floorball Köniz – FbC Panthers B14 | Jedenáctka VS |
9.7. | 16:20 | Skoghalls IBK Lag 2 – FbC Panthers B13 | Jedenáctka VS |
Play off
Termíny dalších zápasů záleží na umístění v základní skupině.
když to bude: | kdy | kde | s kým |
---|---|---|---|
1. místo | 10.7. 12:10 | Děkanka | C5 |
2. místo | 10.7. 11:20 | Kunratice | F4 |
3. místo | 10.7. 10:30 | Jedenáctka | D2 |
4. místo | 10.7. 9:40 | Děkanka | A1 |
B16
Na naše dorostence (ročník 1999) se v silně obsazené kategorii chystají hned dva Švédské kluby – IK Zenith a Lindås Waves. Čteřici pak doplňují pražští Black Angels. Nikdo vloni v kategorii B15 nestartoval.

Rozpis utkání
kdy | soupeři | kde | |
---|---|---|---|
8.7. | 12:20 | Black Angels – FbC Panthers B16 | Vinohrady |
8.7. | 18:40 | FbC Panthers B16 – Lindås Waves P99 Svart | Vinohrady |
9.7. | 12:50 | FbC Panthers B16 – IK Zenith | TJ Chodov |
Play off
Termíny dalších zápasů záleží na umístění v základní skupině.
když to bude: | kdy | kde | s kým |
---|---|---|---|
1. místo | 9.7. 16:40 | TJ Chodov | E5 |
2. místo | 9.7. 17:30 | TJ Chodov | E4 |
3. místo | 9.7. 19:10 | TJ Chodov | M3 |
4. místo | 9.7. 18:20 | Štěrboholy | I3 |
Herní systém
Po základních skupinách následuje play off, do kterého postupují všechny týmy. Horší umístění ve skupině znamená zápas s „lepším“ z jiné skupiny a naopak.
Hrací čas ve všech kategoriích je 2×15 minut, pro čtvrtfinále, semifinále a finále pak 2×20 minut. Hraje se na hrubý čas, pouze ve vyřazovacích utkáních od úrovně čtvrtfinále se poslední 3 minuty budou měřit efektivně. Time out je povolen až od čtvrtfinále.
Hráč může v průběhu turnaje startovat v dané kategorii pouze za jedno družstvo. Je povolen start hráče ve více kategoriích splňuje-li věková kriteria (pouze v rámci družstev jednoho oddílu).
Pořadatel poskytuje výjimky pro start starších hráčů. Výjimka se týká hráčů, kteří jsou maximálně o 1 rok starší, než je věkový limit dané kategorie. Výjimka může být udělena více hráčům družstva, ale k utkání může za dané družstvo nastoupit pouze jeden starší hráč. Hráč s věkovou výjimkou může v turnaji nastoupit pouze v kategorii, pro kterou je výjimka udělena. Hráče s věkovou výjimkou je třeba před zahájením turnaje vyznačit v on-line soupisce hráčů. V kategorii B12-16 je povolen start dívek.