Letní Panthers Cup

panthers-hraci

V neděli 14.6. nás čeká další PANTHERS CUP určený pro pro žáky a žákyně (ročníky 2004 – 2001). Půjde o poslední turnaj v tomto školním roce a určité rozloučení s uběhlou sezónou. Po tomto turnaji bude následovat již poslední týden tréninků (podrobné informace samozřejmě ještě přijdou).

Soupisky jsou připraveny, rozpisy zápasů hotovy a už jen doufáme, že se v hale neupečeme :) Nástup družstev bude v 09:50, první zápas začne v 10:00. Příchod do haly by tedy byl ideální kolem 09:20, abychom v pohodě stihli registraci a děti aby se stihly připravit na zápasy. Konec turnaje bude kolem 16:00.

Děti jsou rozdělené do 6 týmů, které nejdříve odehrají zápasy ve skupině a pak budou hrát zápasy o umístění (šestý s pátým a tak dále). Po každém zápase o umístění bude následovat dovednostní soutěž.

Startovné se bude vybírat při registraci a bude ve výši 300,- Kč (pokryje nájem haly, odměny trenérům, ceny atp.)

Jak již bylo avizováno, bude připraven gril s pochoutkami a točené pivo, abychom si to sportování trochu zpříjemnili :). „Kuchyně“ začne fungovat kolem poledne. Jinak bude samozřejmě k dispozici „bar“ na Radlicích, kde je možné zakoupit nealko, kávu atp. Kdo bude mít chuť zůstat po turnaji a posedět bude vřele vítán.

Pro ty z Vás, kteří se ještě PANTHERS CUPu nezúčastnili, stručně shrnu, o co jde. Jedná se o turnaj, kterého se účastní pouze děti, které jsou členy našeho sdružení (ať už navštěvují oddílové tréninky, nebo jen kroužek). Hlavním smyslem turnaje je, aby se děti vzájemně poznaly nejen s těmi, se kterými chodí na daný trénink, ale i s dalšími, které pak mohou během své „florbalové kariéry“ potkat na tréninku, či soutěžním utkání.

Turnaj je koncipován tak, že jsou týmy vylosovány z výkonnostních košů tím způsobem, aby byly co možná nejvyrovnanější a každý si tak zahrál. Na tomto turnaji se opravdu snažíme držet hesla: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a poučit se“. Každý hráč tak dostane na hřišti stejně prostoru, ať už se jedná o zkušeného hráče, nebo úplného nováčka. To je pak další věc, kterou má turnaj umožnit – aby si nováčci vyzkoušeli jaké je to hrát zápas, ale zároveň na ně byl vyvíjen co možná nejmenší tlak ze strany trenérů a spoluhráčů. A „starší“ kluci by se zase měli učit jak pomoci méně zkušeným hráčům, jak jim být oporou a zároveň nehrát na sebe, ale pro tým.

Jako vždy se turnaj bude konat v nafukovací hale v Radlicích (ulice Kutvirtova, kousek od metra B Radlická). Účast rodičů je vítána, ale není povinná, každý tým bude mít svého trenéra, který se o tým bude „starat“ po celou dobu turnaje, takže rodiče nemusí být na turnaji celý den.

Uzávěrka přihlášek byla 8. června.

Jan Tůma